To, že meteorit letiaci z vesmíru pristane na vašom pozemku a prinesie vám milióny na bankový účet znie menej pravdepodobne než to, že vyhráte lotériu, ale naozaj sa to stalo. Josua Hutagalung je 33-ročný výrobca rakiev, ktorý žije v indonézskom Kolangu a zo dňa na deň stal milionárom.

Foto od Facebook

A to všetko vďaka tomu, že začiatkom augusta sa do jeho záhrady zrútil meteorit a prerazil mu strechu. Neskôr meteorit musel trochu vykopať, pretože sa pri dopade zaboril do zeme. Chlapík mal šťastie, že meteorit nikoho nezranil alebo mu nezničil dom. Josua povedal miestnej mediálnej spoločnosti Kompas toto:Keď som ho zdvihol, meteroit bol ešte teplý a priniesol som ho do domu. Zvuk pri jeho dopade bol taký hlasný, že sa zachvel samotný dom.“

Foto od youtube

Tento meteorit je veľmi vzácny kus. Takéto „skaly“ sa zvyčajne predávajú za 720 eur za gram a vzhľadom na to, že tento meteroit má 2,1 kg, tak je veľmi cenný. Josua napokon predal meteorit, ktorý má hodnotu viac ako 1,5 milióna eur zberateľovi a ten ho posunul na vedecké účely. Je to toľko peňazí, koľko by Josua zarobil za 30 rokov práce. Chlapík teraz plánuje postaviť kostol a svoju prácu aspoň určitú dobu nebude vykonávať.

Môžete si pozrieť aj video:

Zdroj

 

 

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.