Príbehov o úžasných činoch dobrých ľudí nikdy nie je dosť. Zvlášť nie takých, ktoré človek dokáže urobiť pre cudzieho úplne nezištne. A tento chlapík z Kalifornie, ktorý urobil veľké gesto pre bezdomovca, znovu obnoví vašu vieru v ľudstvo. Jeho čin spočíval v tom, že podišiel k bezdomovcovi, ktorý stál vonku pred McDonaldom bez nohavíc a vyzliekol si svoje nohavice s tým, že ich človeku bez domova daroval.

Daniel Richards sa bol spolu so svojou manželkou najesť, keď si všimli muža bez domova menom David. Ponúkli mu jedlo, no videli, že nemá nohavice a teploty boli blízko mrazu. Boli z toho znepokojení a rozhodli sa konať. Manželia sa teda dohadovali na tom, ako by mu mohli pomôcť. Obávali sa však, že kým by mu išli po nejaké teplé oblečenie, tak by mohol odísť a už by ho nenašli. Daniel teda vyšiel z auta a vyzliekol si svoje vlastné nohavice, ktoré podal Davidovi.

Celé toto nesmierne milé gesto natočila manželka z auta a neskôr ho zverejnila na sociálnej sieti. Stalo sa virálnym a na TikToku si vyslúžilo vyše 1,6 milióna zhliadnutí. „Všimli sme si, že muž nemá nohavice, iba krátke trenírky a vyzeral veľmi uzimený. Manžel mi celý čas hovoril, že si ani nechce predstaviť ako bude bezdomovec v takomto oblečení spať niekde na zemi. Bolo už však veľa hodín na to, aby sme išli do obchodu. Než som sa spamätala, môj muž vystúpil z auta a zamieril za Davidom“ objasnila situáciu manželka.

Daniel vysvetlil, že nohavice si vyzliekol až pred Davidom preto, aby ho nevystrašil tým, že by k nemu pribehol s vyzlečenými nohavicami a aby si bol istý, že ich chlapík príjme. „Neurobil to kvôli sláve alebo popularite. Vôbec nemal v úmysle využiť k tomu tohto bezdomovca. Čo sa týka mňa, tak môj zámer natočiť to bol založený na skutočnosti, že poznám svojho manžela už 10 rokov a nikdy neváhal pomôcť či urobiť v danej chvíli tú najsprávnejšiu vec,“ dodala hrdá manželka.

Zdroj

Foto: youtube

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.