Na internete sa objavilo video, ktoré ukazuje ako jeden chlapík dokázal presvedčiť Google Maps o tom, že na prázdnej ceste je dopravná zápcha. A pýtate sa ako to urobil? Úplne jednoducho, len s obyčajným vozíkom plným telefónov. Tento experiment bol vykonaný v Berlíne.

Foto od youtube

Tento chlapík ťahal vozík s 99 telefónmi po prázdnom moste a súčasne zaznamenávali informácie o premávke mapy od Google v reálnom čase. Ako tak kráčal cez most, tak mapy postupne aktualizovali údaje a postupne znázornili oranžovú farbu na tomto úseku až napokon prešli k červenej, ktorá signalizovala dopravnú zápchu v danej oblasti. V priebehu niekoľkých sekúnd teda vytvorila táto aplikácia veľkú zápchu v štvrti, ktorá je inak takmer bez premávky.

Cieľom tohto menšieho experimentu bolo zistiť či je možné vodičov zaviesť na inú cestu ako chceli a vyšlo to tak, ako sa predpokladalo. Je to totiž spôsobené tým, že iné systémy používajú na sledovanie dopravy kamery, zatiaľ čo Google využíva údaje z GPS zo smartfónov, prostredníctvom ktorých zisťuje počet automobilov na istom mieste v danom čase. Video zdieľal na youtube Simon Weckert a ľudia na to začali reagovať.

Aby ste si ale nemysleli, že tento článok je vytvorený za účelom skritizovať Google, tak dodávame, že ich mapy sú skutočne veľmi nápomocné a systém nie je zlý, ale ako všetko aj on má svoje muchy. Viac si už pozrite vo videu nižšie.

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.