Veveričky nepatria medzi zvieratá, ktoré viete jednoducho odfotografovať. Ak už aj nejakú veveričku spozorujete, tak stihne veľmi rýchlo utiecť, pretože je to veľmi plaché stvorenie. Našťastie však existujú ľudia ako aj tento švédsky fotograf Johnny Kääpä, ktorý si s týmito malými tvormi vytvoril vzťah a kúzlo veveričiek zdieľal prostredníctvom záberov s celým svetom. 

Chlapík aj napriek tomu, že veľa cestuje, si vždy dokáže nájsť čas pre malé hlodavce. „Naše priateľstvo je však založené na jedle,“ povedal Johnny a dodal, že aj pred ním si držia určitý odstup a sú vždy v pohotovosti akoby im hrozilo nebezpečenstvo. Vo švédskych lesoch trávi tento fotograf množstvo času, sú to hodiny. Nie všetko však stihne zachytiť. „Je to akoby veveričky existovali v inom časovom pásme ako my, sú neuveriteľne rýchle. A ak ich natáčate v spomalenom režime, tak je to ako naša normálna rýchlosť,“ dodal. 

Jeho mimoriadne vydarené fotografie si už pozrite nižšie:

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

10.

11.

Zdroj

Foto: Brightside

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.