Novodobí hrdinovia nie sú tí, ktorí vám poskytnú službu či tovar za často nekresťanské peniaze, ale tí, ktorí pomáhajú cudzím ľuďom absolútne nezištne. Toto je práve takýto príklad. Ťažkosti ľudí žijúcich v chudobných častiach sveta zväčša dokážu najlepšie pochopiť len ľudia, ktorí majú s takýmto ťažkým životom vlastnú skúsenosť.

Tento príbeh sa odohráva v Indii, kde je veľa dedín, ktoré sú vzdialené od nemocnice aj desiatky kilometrov blížiacim sa k stovkám a chudobní ľudia zväčša nemajú vlastné auto. Dostať sa k zdravotnej starostlivosti je pre nich niečo ťažké, čo sa blíži až k niečomu priam nemožnému. Preto sa Karimul Haque rozhodol zriadiť vlastnú záchrannú službu, ktorú poskytuje v súčinnosti s rodinou úplne zadarmo. K motocyklu primontoval vozík, kde si pacienti môžu pohodlne sadnúť a viesť sa. Tento muž takto za posledných 19 rokov odviezol do nemocnice už viac ako 5 000 ľudí!

Pýtate sa prečo s tým začal? Nuž, „prinútila“ ho k tomu veľmi smutná udalosť. Pred 20 rokmi zomrela jeho matka po tom, čo sa jej nedostala adekvátna zdravotná starostlivosť kvôli nedostupnosti a tým aj veľkej vzdialenosti. Odvtedy sa zaviazal, že nedovolí, aby ľudia zomierali z takéhoto dôvodu a že skrátka v 21. storočí nemôžu trpieť kvôli zlému prístupu k zdravotnej starostlivosti. Zriadil si provizórnu záchrannú službu a v tomto jeho úsilí mu pomáha aj vlastná rodina celkom nezištne.

Môžete si pozrieť aj veľmi zaujímavé video:

 

 

Zdroj

Foto: youtube

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.