Bežne sa stáva, že ľudia sa presťahujú do iného domu či bytu, no len zriedka sa stane, že si svoj celý dom fyzicky presťahujú na iné miesto. Stalo sa to však nedávno v San Franciscu, kde celý dom dali na kolesá a transportovali na nové miesto. Je to dom z viktoriánskej éry, ktorého majiteľ sa rozhodol zmeniť adresu.

Dom, o ktorom píšeme premiestnili o 7 blokov ďalej. Nie je to vôbec malá stavba, keďže sa môže pochváliť rozlohou až 400 metrov štvorcových. No aj jeho vek je úctyhodný, bol totiž postavený pred 139 rokmi. Prepravovali ho rýchlosťou 1,6 km/h do vzdialenosti niečo vyše kilometra. Samotné sťahovanie vyšlo majiteľa na 330 000 eur.

Zdá sa vám suma vysoká? Nuž, bolo potrebné odstrániť pouličné osvetlenie, parkovacie automaty aj inžinierske siete. Na uskutočnenie tohto presunu bolo ďalej potrebné vybaviť až 15 povolení. Presun sa začal o 6:15 ráno a sledovalo ho až 600 pozorovateľov. Majiteľom je realitný maklér Tim Brown, ktorý kúpil dom za 2,1 milióna eur ešte v roku 2013.

Zdroj

Foto: Boredpanda

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.