Svet obletela správa, že jeden muž zomrel po konzumácii príliš veľkého množstva kofeínu. Aj keď sa to niektorým môže zdať nie príliš reálne, tak je to skutočne pravda. Ide o chlapíka menom Lukasz Sandelewski, ktorý pracoval ako zvárač. Mŕtveho ho našiel v jeho izbe spolubývajúci, ktorého poprosila o pomoc Lukaszova matka.

coffee fotografia
Foto od Flickr

36-ročný muž zomrel potom, čo mu v krvi namerali koncentráciu kofeínu na úrovni 282 mikrogramov na mililiter krvi. Pritom všetka koncentrácia vyššia ako 80 mikrogramov na mililiter krvi, môže mať fatálne následky. Nie je síce isté ako dostal do tela takéto množstvo kofeínu, no izba bola plná množstvom prázdnych nádob. „Nie je jasné, ako alebo akým spôsobom zosnulý skonzumoval túto dávku kofeínu, ale príčinou jeho smrti je toxicita kofeínom,“ povedal lekár.

Zároveň je pravdou, že neexistujú dôkazy, ktoré by naznačovali, že by sa zosnulý chlapík bol zamýšľal ukončiť svoj život. Noc pred smrťou sa vrátil domov okolo 1 hodiny ráno a pritom s niekým telefonoval. Jeho matka potom nasledujúci večer kontaktovala jedného z jeho spolubývajúcich, pretože bola znepokojená z toho, že jej syn nezdvíha telefón. Spolubývajúci však už našiel muža nehybného, preto okamžite kontaktoval políciu.

Okrem kofeínu sa však v jeho tele našlo 112 miligramov alkoholu na 100 mililitrov krvi. Tomuto však odborníci nedávali veľkú váhu, keďže hodnoty neboli príliš veľké a podľa nich nemohli mať ani nejaký drastický dopad.

 

 

 

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.