Len málokto má také tvorivé zmýšľanie ako tieto zvieratá. Okrem toho si prísne zakladajú na hygiene a nemajú problém sa pobiť s otravnými rybami. A aby toho nebolo málo, zdá sa, že našli spôsob, akým zrecyklovať ľudský odpad v mori.

Zdroj: MentalFloss

Nová štúdia zozbierala pôsobivé množstvo dát, ktoré demonštrujú fakt, že chobotnice využívajú morský odpad ako úkryt. Vedci dokumentovali 24 rôznych druhov, ktoré využívali množstvo plechoviek, fliaš a iných nádob, aby si vytvorili svoje útočisko.

Nevyhovuje im však akýkoľvek odpad. Preferujú nepoškodené nádoby a nepriehľadné fľaše, ktoré im poskytnú lepšiu skrýšu pred nebezpečenstvom. Okrem úkrytu využívajú tieto objekty aj na kladenie vajíčok. V niektorých prípadoch sa stalo, že chobotnice využívali morský odpad ako brnenie.

 

Aj keď existuje evidencia o používaní odpadkov ako úkryty už roky, v poslednej dobe sa zdá, že sa aktivita zo strany chobotníc zvyšuje. Nie je to však taká dobrá správa, ako sa môže na prvý pohľad zdať – niektoré nádoby môžu obsahovať chemické stopy alebo batérie, ktoré môžu živočíchom ublížiť. Využívanie odpadkov takisto naznačuje nedostatol mušlí, ktoré v minulosti využívali ako úkryt.

Zdroj

Foto: MentalFloss

Ivana Božiková
Zdravím, volám sa Ivana a študujem filológiu v Banskej Bystrici. Rada čítam, píšem, zisťujem a vymýšľam, cestujem, spoznávam, smejem sa a nepohrdnem ani dobrým jedlom. Teší ma!

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.