Ceny domov sú v dnešnej dobe stále vyššie a nájsť si tak nové bývanie je pre mnohých ľudí obrovskou výzvou. Stále však existujú miesta, kde sú domy mimoriadne lacné. A chorvátske mesto Legrad zašlo ešte ďalej ako si viete predstaviť. Mladým ľuďom dalo šancu kúpiť si dom za doslova pár centov. 

Je to skutočne tak. Mesto, ktoré sa nachádza na hranici Chorvátska s Maďarskom nedávno predalo 17 domov za jednu kunu, čo je približne 16 centov. A aby toho nebolo málo, ešte ponúklo týmto kupujúcim peniaze na renováciu. Tieto domy si mohli zaobstarať ľudia mladší ako 40 rokov a cieľom mesta bolo prilákať mladé rodinky do Legradu. Ich čin si však všimol celý svet a vyvolalo to obrovský záujem.  

Samotný starosta mesta sa vyjadril takto: „Po medializácii nášho kroku sme dostali už niekoľko otázok z krajín ako Rusko, Ukrajina, Turecko, Argentína či Kolumbia“. Nuž, ako sme spomínali, inšpiroval ich k tomu aj fakt, že Legrad sa za posledné roky vyľudnil. Kedysi bol druhým najväčším mestom v Chorvátsku, no dnes má už len 2 250 obyvateľov! 

Predstavitelia mesta sa tak rozhodli konať a ľuďom, ktorí si dom kúpili ponúkli ešte 3 300 eur na renováciu, no poskytli ešte jednu dotáciu. S možnosťou kúpiť si dom sa však spája aj niekoľko podmienok. Kupujúci musí byť solventný a zaviazať sa, že zostane bývať v meste aspoň 15 rokov. Taktiež musí ísť o kupujúceho, ktorý je Chorvátom. Legrad sa inšpiroval ďalšími krajinami ako Japonsko či Taliansko, kde domy rozdávali zadarmo. 

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.