Aktivisti, ktorí sa usilujú o čo najlepšie podmienky pre zvieratá teraz oslavujú historický úspech po tom, čo Európska komisia oznámila, že podporí celoeurópsky zákaz chovu zvierat v klietkach. Komisia sa oficiálne zaviazala, že čoskoro predstaví nový legislatívny návrh.

Foto od Pixabay

Ten jasne určí ktoré hospodárske zvieratá sa už viac nebudú môcť chovať v klietkach. Zákon by mal byť zavedený do roku 2023 a deje sa tak najmä po tlaku verejnosti. Nedávno totiž prebehla kampaň, ktorá mala viesť práve k zákazu klietok a podpísalo ju viac ako 1,4 milióna ľudí. Predstavitelia tvrdia, že pôjde o postupné ukončenie chovu zvierat v klietkach a úplný zákaz by mal platiť od roku 2027.

Európska komisárka Stella Kyriakides uviedla, že tento zákon bude súčasťou širšieho preskúmania dobrých životných podmienok zvierat. „Zvieratá sú vnímajúce bytosti a máme morálnu zodpovednosť za to, aby sme im zabezpečili dobré podmienky pre život,“ povedala komisárka. Tento krok potešil najmä aktivistov a tí tvrdia, že je to veľkým úspechom. 

Chov niektorých zvierat v klietkach je už teraz zakázaný, no nový zákon má rozšíriť pôsobnosť na ďalšie druhy hospodárskych zvierat ako napríklad kačice, husi či králiky. Zástupcovia pôsobiaci v hospodárstve však varujú, že je ešte potrebné urobiť nejaké opravy, aby bol tento zákon životaschopný. 

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.