Vedci prekvapili správou, ktorá sa týka chrípky. Počet prípadov ľudí s chrípkou totiž klesol až o 95%. Počet chorých dokonca klesol na takú úroveň, aká tu nebola zaznamenaná posledných 130 rokov. Počas druhého januárového týždňa bola chrípka hlásená všeobecnými lekármi iba u 1,1 prípadu na 100 000 pacientov.

Profesor Simon de Lusignan z Oxfordskej univerzity povedal, že chrípka je takmer úplne vyhladená. John McCauley, riaditeľ výskumného centra pre chrípku zo Svetovej zdravotníckej organizácie sa zas vyjadril takto: „Naposledy sme mali takéto nízke čísla nákazy chrípkou, keď sa počítali prvé úmrtia, teda konkrétne v roku 1888 – rok predtým, ako naplno vypukla pandémia chrípky.“

Nuž a práve koronavírus taktiež napomohol k tomu, že čísla sú takéto nízke. Odborníci tvrdia, že najmä zvýšená hygiena u ľudí pomohla k zníženiu prípadov chrípky. Profesor Martin Marshall potvrdil, že to majú na svedomí hlavne opatrenia, ktoré sa prijímajú proti aktuálnej pandémii. Vedci teraz dúfajú, že im to umožní odhaliť nové informácie o správaní a prenose chrípky a tiež o tom, ako reaguje na rôzne zdravotné opatrenia a podobne.

Virológ Richard Webby však povedal, že svoju rolu zohralo určite aj prerušenie resp. obmedzenie medzinárodného cestovania, pretože samotná chrípka taktiež cestuje. Zároveň dodal, že na menšom počte nakazených chrípkou určite nema zásluhu iba nosenie rúšok či sociálna izolácia. 

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.