Nezvyčajný vzhľad a zaujímavé modely šiat. Dizajnér Karl Lagerfeld bol významnou osobnosťou módneho priemyslu a aj po smrti si drží pomyselné miesto v rebríčku top módnych návrhárov. Koľko si pestoval svoj legendárny cop a čím bol posadnutý? Toto je 6 vecí, ktoré ste o ikone módneho priemyslu nevedeli. 

karl lagerfeld
Zdroj: www.businessdestinations.com

1. Ikonický chvost nezmenil viac ako 40 rokov

V mladosti sprevádzali Karla Lagerfelda dlhé tmavé kučery. V roku 1976 si zrejme povedal dosť a vlasy si začal dávať do uhladeného copu. Účes nezmenil ani vtedy, keď mu začali vlasy šedivieť. Bol symbolom jeho osobnosti.

2. Bol posadnutý diétnou colou

Lagerfeld skonzumal denne až 10 plechoviek diétnej coly. Počas jeho života sa vyjadril pre Harper’s Bazaar takto: „Diétnu colu pijem od chvíle, kedy vstanem. Nepijem kávu, čaj ani nič iné.“

3. Odmietol priznať svoj skutočný vek

Obrovské tajomstvo obklopuje aj Lagerfeldov skutočný vek. Zatiaľ čo internet tvrdí, že sa narodil v roku 1933, podľa jeho slov išlo o rok 1935. Aby toho nebolo málo, zástupca módneho návrhára v roku 2013 pre The Telegraph povedal, že Lagerfeld sa narodil v roku 1938.

4. Bol vášnivým čitateľom

Legerfeldova knižnica pozostávala z 300 000 kníh. Aké bolo ich umiestnenie? Módny návrh mal knihy naskladané bokom, aby vraj pri čítaní názvov nemusel zakláňať hlavu.

karl lagerfeld
Zdroj: Pinterest

5. Vlastnil 300 iPodov

Hovorí sa, že Lagerfeld mal rozsiahlu technologickú zbierku, v ktorej bolo 300 iPodov. Možno sa teraz pýtate, načo mu ich bolo toľko veľa. Každý jeden z nich bol naprogramovaný inou hudbou a ako správny dizajnér ich mal uložené v kufri značky Louis Vuitton.

6. Pre módu schudol 42 kilogramov

V roku 2001 prešiel návrhár svojou vlastnou dramatickou premenou tela. Schudol totiž 42 kilogramov za necelých 13 mesiacov. Dôvodom bola nespokojnosť so svojim fyzickým vzhľadom.

ZDROJ

Lucia Gajdošová
Volám sa Lucia a som študentkou marketingu na Fakulte masmediálnej komunikácie Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Popri štúdiu sa rada venujem foteniu, vytváraniu obsahu na sociálnych sieťach a spievaniu. Baví ma spoznávať nové miesta, športovať, nakupovať a neohrdnem ani seriálu na Netflixe, či dobrej knihe.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.