Dokážete sa vzdať svojho telefónu a sociálnych sieti aspoň počas dovolenky? Švédsky hotel Bellora ponúka izbu zadarmo každému, kto sa dokáže vzdať svojho telefónu a využívaniu všetkých sociálnych sietí. A, samozrejme, nemôžete sa tým chváliť na internete, pretože aplikácie ako Facebook, Snapchat, Twitter či Instagram nemôžete absolútne používať.

people with telephone fotografia
Foto od terimakasih0

Počet užívateľov sociálnych sietí na celom svete v roku 2018 dosiahol 3,196 miliardy, čo je v porovnaní s predošlým rokom o 13 percent viac. Sila internetu neustále rastie a podmaňuje si čoraz viac mladších užívateľov. Toto je dôvod, prečo je hotel Bellora v Göteborgu navrhnutý tak, aby pomohol hosťom úplne si oddýchnuť a dôležité je, aby si hostia tento pobyt vychutnali bez stresu a používania sociálnych sietí po celú dobu pobytu. Pre hotel je dôležité, aby ľudia trávili svoj drahocenný čas s blízkymi osobami a užívali si ho bez týchto výdobytkov dnešnej doby.

V podstate platí, že čím viac budete používať svoje sociálne siete, tým viac budete musieť zaplatiť za izbu. A aby to dokázali zmerať, v miestnosti sa nachádza inteligentná lampa Skärmfri, ktorá dokáže zmerať koľko zaplatíte za izbu podľa toho, koľko času trávite na internete. Odporúčaný čas resp. hranica, ktorú by ste nemali prekročiť, je 30 minút strávených na internete. Po prekročení limitu začne svietiť žiarovka, čo znamená, že hostia budú musieť zaplatiť plnú sumu za izbu. Ak ale telefón používať nebudete vôbec, izbu dostanete úplne zadarmo. 

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.