V dnešnom diele zaujímavostí sa dozviete, čím sa živia niektoré nočné motýle a tiež aj to, ktorý nápoj môže znížiť riziko vzniku zubného kazu.

 

,,Štúdie z Journal of Conservative Dentistry pozorovali účinky praženej kávy na zuby a zistili, že káva má antibakteriálne vlastnosti, ktoré môžu chrániť vaše zuby pred určitými baktériami. Je obzvlášť silný proti kmeňu baktérií Streptococcus mutans. To znamená, že pitie kávy ako samostatného nápoja (bez pridaného cukru alebo smotany) môže znížiť množstvo baktérií vo vašich ústach, čo znamená, že káva je impozantný protivník proti zubnému kazu.“

,,Cvičenie počas tehotenstva prospieva nielen srdcu matky, ale aj srdcu jej dieťaťa. Výsledky štúdie ukazujú, že pravidelné cvičenie počas tehotenstva znižuje srdcovú frekvenciu plodu a tento efekt pretrváva ešte mesiac po narodení dieťaťa. Nízka srdcová frekvencia naznačuje, že srdce dieťaťa je v dobrom zdravotnom stave. Zistenia naznačujú, že cvičenie počas tehotenstva môže byť tou najskoršou vecou, ​​ktorú môže matka urobiť na zlepšenie kardiovaskulárneho zdravia svojho dieťaťa.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

 

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.