Ovzdušie v Číne zmenilo svoju podobu a zafarbilo sa do oranžova. Všade sa totiž nachádza piesok, ktorý privial vietor z neďalekej púšte Gobi. Búrku takýchto rozmerov si nepamätajú minimálne posledné desaťročie, čo potvrdili meteorológovia.

Foto od Facebook

Počasie vyčíňa na severe krajiny, pričom búrka zasiahla aj hlavné mesto Peking. Kvôli aktuálnej situácii zrušili stovky letov a ovplyvňuje to aj cestnú dopravu. Odborníci navyše očakávajú, že táto búrka sa posunie ďalej na juh a odznie najskôr vo štvrtok. Obloha je výrazne oranžová a v zasiahnutých častiach Číny je tak veľmi zlá viditeľnosť.

Foto od Facebook

Meteorológovia tvrdia, že piesok v ovzduší môže potrápiť celkovo až 12 provincií. Piesočné búrky v tomto období síce nie sú v ázijskej krajine nezvyčajné, no piesočnú búrku takýchto rozmerov nezažili už najmenej 10 rokov a spôsobuje to nielen blízkosť obrovskej púšti Gobi, ale aj erózia či nadmerné odlesňovanie.

Zdroj: tvnoviny.sk

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.