Čína masívne odoberá ľudské orgány tisícom politických väzňov

4337

Po celé roky, aktivisti za ľudské práva obviňujú čínsku vládu z odoberania orgánov popravených väzňov a ich následného predávania do nemocníc. V roku 2009 čínska vláda oznámila, že tieto praktiky zakazuje. Napriek tomu, nové informácie naznačujú, že nič také sa neudialo a praktiky pokračujú.

qz.com
qz.com

Vedci zistili, že 164 nemocníc v Číne dostalo oficiálny súhlas na vykonávanie týchto transplantácií. Ďalšie stovky nemocníc požiadalo o riadne licencie, aby mohli transplantácie vykonávať tiež, a to ešte v roku 2007. Napriek tomu, že nedostali súhlas od Ministerstva zdravotníctva tieto praktiky vykonávajú. Nové informácie v poskytnutom reporte tvrdia, že v porovnaní s Ministerstvom schválenými nemocnicami tieto inštitúcie majú väčšiu flexibilitu pre získavanie živých zdrojov orgánov prostredníctvom rôznych kanálov a pokračujú v odoberaní orgánov.

Protest proti odoberaniu orgánov, http://edition.cnn.com
Protest proti odoberaniu orgánov, http://edition.cnn.com

Aj schválené aj neschválené nemocnice vykonávajú transpalntácie alarmujúcou rýchlosťou. V roku 2015 lekári vykonali asi 10 tisíc transplantácii orgánov. Ale zistilo sa, že ich môže byť okolo 60-100 tisíc ročne, čiže sú vykonané nelegálne a v rozpore s informáciami, ktoré Čína poskytuje svetu.

Výskumnící tvrdia, že čínska vláda získava orgány od popravených väzňov za účelom uspokojovania dopytu zo strany nemocníc, ktoré na základe transplantácii generujú veľké prijmy. Amnesty International umiestnilo Čínu ako hlavného šíriteľa trestu smrti.

Report uvádza, že ľudia, ktorí sú v rozpore s vládnucou čínskou Komunistickou stranou su vyvražďovaní kvôli orgánom. Väčšina ľudí, ktorých popravia a odoberú im orgány sú väznení kvôli svojim náboženským alebo politickým názorom. Autori najnovšieho reportu hovoria o tom, že väznení a vraždení sú najmä etnické a náboženské menšiny, Ujgurovia, Tibeťania, Kresťania.

en.minghui.org
en.minghui.org

Zdroj: QZ

Zaujimavý Svet
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre