Austrálsko-americká spoločnosť Internet 2.0, špecializujúca sa na internetovú bezpečnosť, zistila, že čínska provincia Chu-pej, kde sa po prvýkrát ukázal koronavírus, vo veľkom nakupovala PCR testy niekoľko mesiacov pred objavením prvého prípadu.

Nové získané údaje o nákupoch testov PCR, ktoré sa používajú na vyšetrenie infekčných chorôb, ukazujú na dramatický nárast ich dopytu vo Wu-chane od mája 2019, čo potenciálne naznačuje, že sa koronavírus začal v meste šíriť oveľa skôr. 

Viacerí odborníci však upozornili pred unáhlenými závermi. V Číne totiž vypukol v roku 2019 africký mor ošípaných, a práve PCR testy sa dajú použiť aj pri zvieracích vírusoch. 

Zistenia firmy Internet 2.0 boli čínskym ministerstvom zahraničných vecí označené za rovnako pochybné ako tvrdenia o laboratórnom pôvode koronavírusu. Nedôveryhodná bola tiež takzvaná štúdia, ktorá zachytila zvýšenú premávku pri wu-chanských nemocniciach a zvýšené počty internetového vyhľadávania slov ako „kašeľ“ či „hnačka“. 

Zdroj: pixabay

Vedúci výskumu David Robinson z Internet 2.0 priznal, že tieto zistenia nemožno považovať za dôkaz. Napriek tomu táto firma odovzdala svoje zistenia úradom v Austrálii, USA, Kanade, Británii a Novom Zélande.

zdroj

 

Lucia Gajdošová
Volám sa Lucia a som študentkou marketingu na Fakulte masmediálnej komunikácie Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Popri štúdiu sa rada venujem foteniu, vytváraniu obsahu na sociálnych sieťach a spievaniu. Baví ma spoznávať nové miesta, športovať, nakupovať a neohrdnem ani seriálu na Netflixe, či dobrej knihe.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.