food serving photo
Foto: pointnshoot

Letecké spoločnosti často ponúkajú v cene letenky do prvej triedy aj exkluzívne služby . Niekedy až tak  exkluzívne, že to pasažieri zneužijú.

Prípad z Číny, ktorý obletel celý svet je o „šikovnom“ chlapíkovi, ktorý si všimol zaujímavú ponuku od China Eastern Airlines, ktorý ponúkali v cene VIP letenky aj vstup do miestnej VIP zóny, kde sa pasažieri mohli pred odletom občerstviť alebo najesť. A kedže ľudia prichádzajú na letiská v rôznych časoch pred odletom vstup do „VIP lounge“ je neobmedzený.

Špekulant z Číny si teda zaobstaral letenku do prvej triedy a každý deň sa prišiel spokojne najesť a keď sa blížil čas odletu jednoducho si odlet preložil (áno aj to môžete urobiť ak si zaplatíte poriadne mastnú sumu za letenku) .

Takto sa prišiel najesť a napiť na letisku v Xi’an v Shaanxi  až 300 krát !  Akoby to nestačilo, hneď ako sa začala spoločnosť zaujímať o jeho

podozrivé aktivitý, Číňan letenku vrátil a zo peniaze mu musela letecká spoločnosť vrátiť.

zdroj

Avatar
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.