Pri príležitosti 100. výročia vládnutia komunistickej strany poslal Si Ťin-pching varovanie všetkým tým, ktorí chcú krajinu nejakým spôsobom ovplyvniť. Vzťahy Číny sa v posledných rokoch zhoršili najmä s USA, z časti najmä kvôli vyhláseniam bývalého prezidenta Donalda Trumpa. 

Foto od Wikimedia

Aj iné krajiny sa už voči Číne viackrát ohradili z dôvodu, že podľa nich tam dochádza k porušovaniu ľudských práv. Čínsky prezident sa však vyjadril, že nebudú tolerovať žiadne kázania od iných štátov. Počas svojho prejavu Si Ťin-pching povedal toto: „Čínsky ľud nikdy nedovolí, aby nás zahraničné sily šikanovali, utláčali alebo zotročovali. Ktokoľvek by si robil takéto ilúzie, bude jeho krv vyliata na Veľký Čínsky múr krvopotne postavený rukami 1,4 miliardami Číňanov,“. 

Foto od Wikimedia

Príhovor sledovalo 70 000 ľudí, pričom mávali vlajkami a povzbudzovali rečníka. Zapojená bola aj armáda a stíhačky. New York Times uviedol, že počas prejavu sa prezident prezentoval ako transformačný vodca, ktorý uviedol Čínu do novej éry globálnej sily a omladil vládu jednej strany. Aj keď vyjadril svoje varovanie, tak nie je jasné voči ktorým krajinám, keďže názov žiadnej počas prejavu nepadol. 

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.