Keď prídete po dlhom dni v práci konečne domov, niekedy je prezliekanie to posledné, na čo myslíte. Musíte predsa ešte navariť, umyť riad, postarať sa o deti a na iné vám už nezvýši energia. Ukázalo sa však, že tento zlozvyk môže byť nebezpečnejší než si myslíme.

1. Neprospieva to žilám

Vaše obľúbené skinny džínsy vyzerajú nepochybne skvele, ak ich však po príchode domov nevyzlečiete, vášmu zdraviu to rozhodne neprospeje. Oblečenie, ktoré nosíme von, je oveľa tesnejšie a nepohodlnejšie než domáce a rozhodne nepomáha prúdeniu krvi.

2. Baktérie

Aj keď z nosenia toho istého oblečenia neochoriete, môžete domov priniesť baktérie, ktoré zase môžu spôsobiť rôzne infekcie. Príkladom je Acinetobacter, ktorá spôsobuje infekciu dýchacích ciest, alebo Zlatý stafylokok.

3. Vyrážky na tele

Ak máte na chrbte alebo na pleciach nepríjemné vyrážky, možno by ste sa mali poriadne pozrieť na to, ako sa obliekate. Aj keď môže oblečenie zo syntetických materiálov vyzerať pekne, bráni vašej pokožke dýchať, čo vyvoláva tieto nežiaduce situácie.
Ďalším dôvodom vyrážok môže byť fakt, že sa po cvičení hneď neprezlečiete. Oblečenie na cvičenie je vyrobené tak, aby sme sa v ňom cítili čo najpohodlnejšie, ak si ho však po cvičení nevyzlečiete, pripravte sa na upchaté póry.

4. Môže to viesť k žalúdočným problémom

Kúsky, ktoré vám sťahujú pás, vám okrem peknej figúry môžu vyčarovať aj nemalé problémy. Patria tam problémy vrátane žalúdočnej kyseliny. Ak sa napriek tomu neviete vzdať svojich obľúbených nohavíc alebo sukne, pokúste sa ich nosiť menej často a po príchode domov sa hneď prezliecť.

Zdroj

Foto: Brightside

Ivana Božiková
Zdravím, volám sa Ivana a študujem filológiu v Banskej Bystrici. Rada čítam, píšem, zisťujem a vymýšľam, cestujem, spoznávam, smejem sa a nepohrdnem ani dobrým jedlom. Teší ma!

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.