Je známe, že britská kráľovská rodina toho precestuje veľmi veľa. Vzhľadom k svojmu postaveniu sú skrátka veľmi často na cestách, no zamýšľali ste sa už koľko ich také cesty asi stoja? Ak nie, tak v článku sa dočítate rôzne zaujímavé sumy a tiež to, kto z členov je najväčší cestovateľ.

prince William and Kate fotografia
Foto od tsaiproject

Podľa analýzy spoločnosti GoBankingRates z roku 2019 vynaložila za cesty kráľovská rodina (spolu všetci členovia) za jeden rok, presnejšie v roku 2017, približne 6 miliónov dolárov. V tejto sume sú zahrnuté súkromné i pracovné cesty. Zdá sa, že v priebehu rokov číslo ešte narastá. Najdrahším výletom bola cesta princa Charlesa a Camilly do Talianska, Rumunska a Rakúska. Išlo o 9-dňové turné, počas ktorého pár využil drahé charterové lety medzi Bukurešťou, Pisou, Rímom, Neapolom a Viedňou. Tieto cesty ich napokon stáli vyše 203 000 dolárov.

prince Charles and Camilla fotografia
Foto od Andy Gott

Ako druhá najdrahšia cesta bola oficiálna návšteva princa Williama a vojvodkyne Kate v Indii a Bhutáne, ktorá ich vyšla na približne 130 000 dolárov. Najväčšiu položku v tomto taktiež tvorili účty za lety z Londýna do Dillí a späť a tiež charterové lety v rámci destinácii. Ďalšie dve drahé pobyty absolvovali opäť princ Charles a Camilla. Obe cesty do rôznych krajín ich vyšli na cca 100 000 dolárov. Podľa štatistík je jasné, že práve tento manželský pár minul, resp. míňa na cestovanie najviac. Je tiež známe, že sú spomedzi členov kráľovskej rodiny najväčšími cestovateľmi. Manželia sú tiež známi svojou návštevou Kuby, pretože išlo o vôbec prvú kráľovskú návštevu tejto krajiny.

 

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.