Je tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, čo je hlavnou príčinou smrti u mužov vo veku 20 až 44 rokov v Japonsku a tiež aj to, ktoré potraviny obsahujú stopové množstvá nikotínu.

 

,,26. januára 1967, keď Pelé pristál v Nigérii na zápas proti nigérijskému národnému tímu, známemu ako Green Eagles, sa dve bojujúce frakcie Nigérie dohodli, že je na mieste dohodnúť 48-hodinové prímerie. A čo viac, ľudia zodpovední za bezpečnosť účastníkov boli vojenskí dôstojníci z oboch strán, ktorí sa zoradili okolo štadióna mesta Lagos so zbraňami v rukách, bok po boku, s cieľom chrániť všetkých členov davu bez ohľadu na etnickú alebo politickú príslušnosť. Inými slovami, každý, kto sa zúčastnil tohto zápasu, mal na mysli iba jeden cieľ, užiť si 90 minút krásneho futbalu s priateľmi aj neznámymi ľuďmi. Na štadióne nebolo žiadne násilie, žiadne zatýkanie, iba futbaloví nadšenci, ktorých spojila spoločná vášeň.“

,,Nikotín je jednou z najškodlivejších a najtoxickejších látok, aké boli kedy objavené. Je silne návykový a telu škodlivý. To je dôvod, prečo je fajčenie cigariet a tabaku ťažkým zlozvykom. Čo ak sa však nenachádza len v cigaretách? Stopy tejto škodlivej látky sa našli aj v potravinách ako zemiaky, paradajky a baklažány.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

 

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.