V dnešnom diele zaujímavostí sa dozviete, čo môže byť pri prekonávaní depresie účinnejšie ako terapia a tiež aj to, koľko percent bývalých hráčov NFL zbankrotuje do dvoch rokov po ukončení kariéry.

 

,,Väčšia štúdia zahŕňajúca viac ako 600 účastníkov s miernou alebo stredne ťažkou depresiou hodnotila hodnotu videohier pri liečbe depresie. Jedna skupina hrala Project: EVO. Druhá skupina použila aplikáciu s názvom iPST. Kontrolná skupina s placebom používala aplikáciu s názvom Health Tips, ktorá používateľom ponúkala zdravé návrhy. Všetky tri skupiny zaznamenali podobné zlepšenie symptómov miernej depresie, čo naznačuje, že akákoľvek údajná liečba môže pomôcť znížiť symptómy miernej depresie. Účastníci, ktorí boli viac než mierne depresívni, však zaznamenali väčšie zlepšenie s iPST a Project: EVO ako s aplikáciou s placebom. Výsledky sú predbežné a výskumníci zatiaľ nevedia, či zlepšenia pretrvajú v priebehu času. Naznačujú, že potenciál aplikácie alebo videohry na liečbu depresie by mohol znížiť náklady a čas spojený s tradičnými možnosťami liečby depresie.“

,,Je normálne, že sa niekto obáva o svoje zdravie a je tiež prirodzené, že sa niekto obáva o svoju rodinu a priateľov. Ale u niektorých ľudí môžu tieto záležitosti prerásť do trápnejších obáv a starostí. Takáto úzkosť zo straty niekoho, koho milujeme, sa nazýva thanatofóbia.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.