V dnešnom diele zaujímavostí sa dozviete, čo môže pomôcť vyliečiť upchatý nos a tiež aj to, na základe čoho predpovedá ľudský mozog výsledky našich činov.

 

,,Aby sa zabránilo výbuchu pary, pracovníci potrebovali vypustiť bazén pod reaktorom. Ale pivnica bola zaplavená a ventily boli pod vodou. Najpopulárnejšia verzia udalostí potom vyzerá asi takto: Jeden vojak a dvaja pracovníci závodu, všetci dobrovoľníci, sa statočne navliekli do neoprénov a skočili do rádioaktívnej vody. Aj keď im lampa zhasla a posádka zostala v tme, úspešne uzavreli ventily. Vedeli, že suterén je vysoko rádioaktívny, ale úradníci sľúbili, že ak zomrú, ich rodiny budú zaopatrené. Bola to skutočne veľmi pravdepodobne samovražedná misia. V čase, keď tím opustil bazén, podľa tejto verzie príbehu, už trpeli účinkami akútneho radiačného syndrómu (ARS). Všetci údajne zomreli v priebehu niekoľkých týždňov.“

,,Podľa štúdie uverejnenej v časopise Ear, Nose & Throat Journal v januári 2021 sa zistilo, že orgazmus počas sexu vyčistí upchatý nos rovnako dobre ako voľnopredajné spreje do nosa.“

 

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

 

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.