Mužom je niekedy naozaj ťažké vybrať darčeky. Väčšinu vecí majú a to, čo nie, si kúpia často aj sami, pretože neradi čakajú, prípadne potrebujú mať daný predmet čím skôr. Samozrejme sú tu potom aj tie klišé darčeky, ktoré sa opakujú každý jeden rok. Medzi hodnotnejšie darčeky potom patrí napríklad  hra na konzolu alebo počítač, nová myška, ponožky, boxerky alebo parfum, ktorý sa síce hodí, ale po niekoľkých rokoch môže ako darček omrzieť. Mnoho ľudí má rado praktické darčeky. Tie nemusia byť len nudné. Ide tak trochu aj o veci, ktoré by si sám nekúpil, ale v hĺbke duše ich chce. Práve na to by mala byť partnerka alebo rodina pripravená a zapamätať si to.

 

Niečo, čo nestratí a zároveň si na vás spomenie

Môže ísť o trochu ťažšiu úlohu, no nie nemožnú. Je jedna naozaj skvelá vec, ktorú si muži veľmi nekupujú, ale zároveň by ju používali každý deň. Sú to elegantné alebo športové pánske hodinky, ktoré mu vždy pripomenú, že ich dostal od vás. Výber je dosť veľký. Prvé rozhodnutie nastáva pri tom, či vyberiete digitálne hodinky alebo ručičkové.

Pri športových nie sú digitálne problémom, ale pri elegantných, ktoré by sa mohli nosiť aj do vyššej spoločnosti, do divadiel a na plesy sa hodia samozrejme tie ručičkové. Farbu je dobré vybrať neutrálnu, aby sa hodila nielen k obleku, ale aj k farbe košieľ, ktoré partner nosí najčastejšie. Výber materiálu môže byť trochu zložitý a je dobré sa informovať priamo na predajni alebo v internetovom obchode, kde vysvetlíte predajcovi, čo hľadáte. Mnoho ručičkových hodiniek má na svojom displeji napríklad aj stopky alebo ciferník s dátumom a podobne. Všetky by už dnes mali byť vodeodolné do určitej hĺbky, takže neustále skladanie a následné zapínanie na ruku sa stáva minulosťou.

Sklo by malo byť čo najpevnejšie, ale dodatočná ochrana neuškodí. Predsa len následná výmena by mohla byť omnoho drahšia. Keďže sme v modernej dobe, tak sa niektoré digitálne hodinky nabíjajú aj pomocou USB, nie je to ale pravidlom. Stále je väčšina tých, ktoré fungujú na batérie. Zapínanie je celkom špecifické. Niekomu môže prekážať kov na koži najmä ak je najskôr studený a nejaký čas trvá, kým bude mať príjemnú teplotu. Viacero ľudí práve preto preferuje kožené zapínanie, ktoré pôsobí elegantne a dá sa jednoduchšie meniť aj v prípade zničenia. Kvalitnej koži voda taktiež neprekáža, takže sa nemusíte báť, že by ju voda zničila skôr ako hodinky, keď s nimi budete plávať alebo sa sprchovať.

Skvelé sú práve hodinky Seiko, ktoré vyzerajú fantasticky. Štýl a dizajn týchto hodiniek ohúri každého, nielen mužov, ale aj ženy. Ide o japonskú značku hodiniek, ktoráje na trhu už viac ako sto rokov – a už to napovedá, že popularita značky časom neupadá, práve naopak. Tieto hodinky pôsobia dosť minimalisticky na rozdiel od iných značiek  hodiniek, ktoré častejšie vidíme v predajniach a sú obrovské. Prevažne sa vyrábajú z oceli, a majú prekrásne neutrálne farby, ktoré oceníte. Väčšina z nich ukazuje aj dátum a samozrejme sú aj také, ktoré majú niekoľko funkcií navyše. Ide hlavne o ručičkové hodinky, ktoré vyzerajú stále moderne.

Bez nápadov

A ak si už naozaj nebudete vedieť rady, tak môžete kúpiť sveter. Taktiež ide o darček, ktorý neurazí, je praktický a môže potešiť, hlavne ak pôjde o jeho obľúbenú značku, vzor alebo len farbu. Materiál je dôležitý, mal by totiž zahriať, nedráždiť pokožku a byť kvalitný. Nie je nič horšie ako strach z prania pri oblečení, o ktorom neviete, či sa poškodí aj pri jemnom praní alebo nie. Sveter nie je totiž len vec pod bundu, ale aj skvelý doplnok do spoločnosti, ktorý môže okoliu ukázať elegantnosť a štýl majiteľa. Rovnako ako aj zvyšok oblečenia je vhodný aj na vážnejšie podujatia.

 

 

 

Zdroj obrázka 1: Krakenimages.com / Shutterstock.com

Zdroj obrázka 2: AV_photo / Shutterstock.com

Zdroj obrázka 3: Nor Gal / Shutterstock.com

Avatar
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.