A máme tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, čo nás dokáže upokojiť počas stresovej situácie a tiež aj to, ako sa nazýva ochorenie, ktoré človeku neumožňuje cítiť lásku.

 

,,Hypopituitarizmus je zriedkavé ochorenie, pri ktorom vaša hypofýza nedokáže produkovať jeden alebo viac hormónov alebo neprodukuje dostatok hormónov. Hypofýza je žľaza veľkosti obličky, ktorá sa nachádza v spodnej časti mozgu. Je súčasťou endokrinného systému vášho tela, ktorý pozostáva zo všetkých žliaz, ktoré produkujú a regulujú hormóny. Napriek svojej malej veľkosti hypofýza vytvára a uvoľňuje množstvo hormónov, ktoré pôsobia takmer na každú časť vášho tela. Hypopituitarizmus je stav, keď máte nedostatok (nedostatok) jedného alebo viacerých hormónov hypofýzy. Tieto hormonálne deficity môžu ovplyvniť ľubovoľný počet rutinných funkcií vášho tela, ako je rast, krvný tlak alebo reprodukcia. Ale taktiež kvôli tomuto ochoreniu nedokážete pociťovať lásku.“

,,Vedeli ste, že citróny vám nielen pomôžu prekonať „opicu“, ale tiež vám pomôžu cítiť sa štíhlejšie. Áno, nová štúdia zistila, že čuchové a sluchové podnety môžu zmeniť to, ako vnímame svoje telo! Napríklad, ľudia majú tendenciu cítiť sa chudší a ľahší, keď sú vystavení vôni citrónu, zatiaľ čo pri vanilke sa ľudia cítia ťažší.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.