Pri turistoch v obľúbených destináciách sa dá očakávať, že isté percento z nich budú nepríjemní ľudia, ktorí sa nevedia správať. Každý z nás takých na dovolenke zažil minimálne raz. Premýšľali ste však niekedy nad tým, aké to musí byť pre tamojších ľudí? Dnes sa pozrieme na rady, ktoré odporúčajú návštevníkom ich krajiny.

1. “Edinburgh, Škótsko – nie sme zvedaví na to, ako sa snažíte napodobniť náš prízvuk.”

Zdroj: deMilked

2. “Keď ľudia zabúdajú, že žijú v komunite. Narážam na prenájmy domov, kde si turisti každý večer robia do rána párty. Žijú okolo vás ľudia, ktorí nie sú na dovolenke a ráno musia vstávať do práce. To isté platí o správaní sa v reštauráciách.”

Zdroj: deMilked

3. “Prestaňte ničiť miesta, na ktoré chodíte. Zakaždým, keď navštívim nejaké miesto, kde boli turisti, je plné odpadu, do pamiatok vyrývajú svoje mená a vypľúvajú na zem žuvačky.”

Zdroj: deMilked

4. “Žijem na Aljaške, neďaleko turistického chodníka. Aj keď mám okolo pozemku tabule o zákaze vstupu na súkromný pozemok, neustále ju ignorujú a nájdem ich, ako prechádzajú cez moje územie.”

Zdroj: deMilked

5. “Ničenie svetových pamiatok len preto, aby si mohli odlomený kúsok doniesť domov ako suvenír alebo sa pochváliť na internete, čo sa im podarilo nasprejovať.”

Zdroj: deMilked

6. “Zastavovanie áut uprostred cesty, aby si užili pekný výhľad. WTF?”

Zdroj: deMilked

7. “Nechoďte na turistiku v žabkách.”

Zdroj: deMilked

8. “Keď prídu na Karibské ostrovy a sťažujú sa, že tu nemáme ich obľúbené pivo a fastfood reťazec.”

Zdroj: deMilked

9. “Berlín – nehrajte sa na skrývačku na cintorínoch obetí holokaustu.”

Zdroj: deMilked

10. “Nevyrývajte svoje mená na historické budovy a sochy!”

Zdroj: deMilked

11. “Nekŕmte čajky.”

Zdroj: deMilked

12. “Ani sa nepokúšajte hladkať byvola. A už vôbec nie len preto, aby ste mohli na internet pridať ‘zaujímavé’ video. Nikto nechce vidieť, ako letíte vzduchom.”

Zdroj: deMilked

Zdroj

Foto: deMilked

Ivana Božiková
Zdravím, volám sa Ivana a študujem filológiu v Banskej Bystrici. Rada čítam, píšem, zisťujem a vymýšľam, cestujem, spoznávam, smejem sa a nepohrdnem ani dobrým jedlom. Teší ma!

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.