Mexická umelkyňa Yatzil Elizalde začala svoju kariéru vytváraním ilustrácií, nástenných malieb a či tvorbou rôznych digitálnych diel, ale nakoniec zistila, že najviac ju baví zdobenie ľudského tela. Keď sa Yatzil ponorila do sveta tetovania, neustále experimentovala s rôznymi nápadmi a postupom času si dokonca vyvinula svoj vlastný štýl.

V podstate ide o ten istý obrázok, ktorý je vytetovaný dvakrát alebo trikrát „na seba“, čím vytvára zvláštny obraz, ktorý sa akoby hýbal. Umelkyňa to nazýva Blurry Effect. Pripravte sa na to, že sa na diela nedokážete zapozerať na dlhšiu dobu, pretože to vašim očiam nebude robiť dobre. „Tetovať som začala ako 19-ročná. Najprv som cvičila na sebe,“ povedala šikovná mladá žena. Teraz má 25 rokov a vlastní štúdio v mexickom Hermosillo, ktoré sa nazýva White Light Tattoo.

Tatérka dodala, že tieto tetovania sú pre oči náročné, no považuje ich za veľmi pekné a tiež mimoriadne zaujímavé. „Myslím si, že aj vo svete optickej ilúzie v tetovaní je stále čo objavovať, takže som veľmi nadšená, že môžem pokračovať v práci a stále skúšať nové koncepty,“ uzavrela Yatzil.

 

 

 

Zdroj

Foto: Boredpanda

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.