Takzvaný konský chvost je obľúbený a veľmi častý účes u žien. Dá sa totiž vytvoriť ľahko a je praktický nielen pri bežnom nosení, ale hlavne pri vykonávaní športov. Je to síce fajn účes, ale mali by ste myslieť na to, že nie je dobré pre vaše vlasy, ak budú príliš často stiahnuté v gumičke. Ak patríte medzi ľudí, ktorí si vlasy pevne sťahujú a nosia ich takto veľmi často, tak mali by ste vedieť aj to, čo vám hrozí.

Migréna

Bolesť hlavy spôsobená tým, že máte vlasy v cope je bežným javom. Je to druh bolesti, ktorú spôsobuje takzvaná normálna vec. Vaše vlasy síce necítia bolesť, no pod vlasovými folikulami sa nachádzajú nervy, u ktorých vyvoláte bolesť pevným ťahom, teda pevne stiahnutými vlasmi v gumičke. A to všetko napokon môže viesť až k migréne.

Nepríjemná bolesť pokožky

Podobne ako pri bolesti hlavy, môže u vás časté nosenie tohto účesu vyvolať bolesti pokožky hlavy. Bolesť pochádza z kože a perifolikulárnej oblasti pokožky hlavy, teda oblasti okolo vlasu, folikulu alebo póru. Nervové zakončenia spojené s každým vlasom sú tak skutočne ovplyvnené. Bolesť si v tomto prípade všimnete zväčša až pri uvoľnení vlasov.

Bolesti chrbta

Pokožku hlavy namáhate najmä vtedy, ak sú vaše vlasy husté, čím sú veľakrát aj ťažké. Bolesť sa môže rozšíriť až na krk a chrbát. Je to preto, že aktivujete senzorické nervy tým, že nútite vlasy, aby zostali hore, teda v polohe akú vidíte na obrázku.

Natiahnutá pokožka na tvári

Časté držanie vlasov v konskom chvoste nie je dobre ani pre pokožku na tvári, pretože stráca svoju pružnosť. Môže to spôsobiť to, že postupom času budete vyzerať staršie. Vlasy zopnuté v gumičke totiž ťahajú pokožku a ak to trvá dlhšiu dobu, nie je to pre ňu príliš dobré.

Ľahšie lámanie vlasov

Vlasy sú vo všeobecnosti krehké a ich neustále priťahovanie a držanie v gumičke ich ešte viac oslabuje. Môže dôjsť k tomu, že sa vám budú čoraz viac lámať. Tu je ešte dobre myslieť na to, že najhoršie urobíte, ak budete spať v cope. Nezabudnite si vlasy vždy pred spaním rozpustiť.

Zauzlené vlasy

Dlhodobé nosenie tohto účesu spôsobuje aj to, že vaše vlasy budú zamotané a ťažšie si ich budete rozčesávať, pričom táto činnosť vám tiež zaberie viac času.

Môže sa vyvinúť alopécia

Trakčná alopécia je špecifický druh vypadávania vlasov v oblasti cestičky, ku ktorému dochádza pri pôsobení veľkého napätia na vlasy. Príznakom môžu byť aj malé hrčky na pokožke či prílišná citlivosť. Alopécii však môžete zabrániť jednoducho tým, že obmedzíte nosenie tohto druhu účesu.

Zdroj

Foto: Brightside

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.