V dnešnom diele zaujímavostí sa dozviete, čo spôsobuje, že si mozog nesprávne pamätá udalosti a tiež aj to, koľko ľudí na celom svete má lícne jamky.

 

,,Lícne jamky sú prítomné na oboch lícach alebo len na jednom líci a vystupujú do popredia pri úsmeve alebo rozprávaní. Jamky na brade sú ojedinelé a nachádzajú sa na bokoch brady.“

,,Je možné, že niektoré potraviny môžu ovplyvniť vaše libido. Potraviny, ktoré zlepšujú váš krvný obeh alebo pomáhajú regulovať hladinu testosterónu, môžu byť prospešné pre vašu sexuálnu túžbu. Ustrice sú bohatým zdrojom zinku a zinok môže pomôcť regulovať testosterón, ktorý hrá úlohu pri libide u mužov aj žien. Ak nie ste fanúšikom ustríc, zinok nájdete aj v tekvicových semienkach a obohatených celozrnných cereáliách. Vodný melón a repa sú potraviny, ktoré nie sú tradične na prvom mieste zoznamu afrodiziak, ale obsahujú zlúčeninu zvanú citrulín, ktorá zvyšuje kyselinu dusičnú a pomáha rozširovať cievy. Udržanie alebo zlepšenie prietoku krvi je kľúčom k zlepšeniu sexuálnej túžby. Ďalej veľa ľudí považuje čokoládu za afrodiziakum a tmavá odroda má antioxidanty, ktoré by mohli zlepšiť váš krvný obeh, takže čokoláda môže tiež zvýšiť vašu sexuálnu túžbu.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

 

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.