Nórsko je krajinou, ktorú sa oplatí vidieť. V týchto dňoch máte výbornú možnosť zaobstarať si skvelé letenky do Bergenu. Ak si chcete pozrieť severské svetlá či fjordy, máte možnosť.

bergen fotografia
Foto od EKSidley

Práve teraz si môžete zakúpiť spiatočné letenky do Bergenu len za cenu 18€. Poletíte však z Katovíc. Táto cena je však dostupná len pre členov Wizz Discount Club. Ak členom nie ste, členské si môžete zaobstarať za 30€/2 osoby na rok.

Termín:

Za túto cenu je dostupný termín napr. od 30.11. – 3.12.2018. Viac na stránke wizzair.

Batožina:

V cene letenky je zahrnutá aj menšia taška s rozmermi maximálne 40x30x20cm a hmotnosťou do 10 kg.

Prečo Bergen:

– Nórsko je veľmi krásnou krajinou s veľmi dobrými ľuďmi. Ak chcete ušetriť na cestovaní a zažiť ozajstné dobrodružstvo, vydajte sa stopom po krajine.

– Staré mesto (Bryggen Hanseatic Wharf) – menej sa vie, že medzi domčekmi je mnoho uličiek a dvorov, do ktorých môžete voľne vojsť. Jedná sa síce o repliky starých budov, keďže mesto vyhorelo asi tak 35-krát. No návštevu rozhodne neoľutujete. Ukrývajú tiež menšie drevenice a mnohé netradičné zákutia.

bergen fotografia
Foto od jafsegal (Thanks for the 3.5 million views)

– Nájdete tu aj množstvo tradičných remeselných obchodov plných napr. starobylých šperkov a iných ručne vyrobených produktov, ktorých predavači vám radi vysvetlia staré techniky výroby týchto skvostov.

– Kopce Fløyen a Ulriken – mesto je obkolesené až 7 vrchmi, ktoré ponúkajú super možnosti na turistiku. Azda najobľúbenejším je kopec Fløyen (320 m), zdolať sa dá aj pešky za približne hodinu. Vyliezť tiež môžete aj na neďaleký kopec Ulriken, ktorý je podstatne vyšší ako Fløyen (643 m) a ponúka ešte lepší výhľad na celý prístav.

– Navštívte tiež množstvo nádherných vodopádov a jazier alebo domov skladateľa Edvarda Griega.

bergen fotografia
Foto od x-oph

Ubytovanie:

Nenechajte nič na náhodu a ak sa tam chystáte zavítať, ubytujte sa vopred na stránke booking.com alebo na airbnb.cz.

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.