Zamýšľali ste sa niekedy nad tým čo si môžete kúpiť za 1 dolár, resp. za približne 0,85€ vo vlastnej krajine? Zrejme áno, no asi ste to neporovnávali s tým, čo zaujímavé si za rovnakú hodnotu kúpite v inej krajine sveta. Práve teraz vám teda ponúkame niekoľko vecí, za ktoré zaplatíte maximálne 1 dolár v rôznych častiach sveta.

Filipíny

Na Filipínach si za jeden dolár môžete kúpiť 20-minútovú masáž chodidiel. Vôbec nie zlá ponuka, čo poviete?

Istanbul

Ak sa chystáte do Istanbulu, musíte vyskúšať ich tradičný turecký čaj. Je to najviac konzumovaný horúci nápoj v tejto krajine a dostanete veľa jeho verzií aj za menej ako dolár.

Vietnam

Tieto kónické klobúky sú známe ako „nón lá“ a sú vyrobené zo slamy alebo z rohoží. Turisti si ich z tejto krajiny často kupujú ako suveníry.

Nemecko

Nie je ľahké nájsť v Európe veci za menej ako 1 dolár, ale ak si náhle uvedomíte, že ste si zabudli vatové tampóny doma, tak za dolár môžu byť vaše.

Malajzia

Napríklad v Kuala Lumpur si viete vyprať približne pol kilogramov oblečenia za nie viac ako jeden dolár. Veľa oblečenia vám preto nebude treba, ak sa tam raz vydáte.

India

Skvelým spôsobom ako sa pohybovať po meste je verejná doprava, pretože môžete navštíviť niekoľko miest tým najekonomickejším spôsobom. V Indii je minimálne cestovné na zakúpenie lístka v metre 10 rupií, čo je v prepočte 13 centov. Je to veľmi lacná preprava.

Venezuela

Venezuela má najnižšie ceny benzínu na svete. Liter tejto pohonnej hmoty kúpite len za 20 centov!

Južná Kórea

Možností okúsiť karaoke v Južnej Kórei sú obrovské. Nechajte si preto dostatok času na to, aby ste sa ponorili do kórejskej kultúry a zaspievali si. Náš tip pre vás znie nájsť karaoke automaty, ktoré fungujú na mince a za 1 dolár si môžete zaspievať 2 piesne.

Portugalsko

Vzťah medzi obyvateľmi Portugalska a kávou sa začal v osemnástom storočí a teraz je nemožné vyjsť do ulíc tejto krajiny bez toho, aby ste nevideli množstvo ľudí popíjať tento nápoj. Ak narazíte na kaviareň, neváhajte sa zastaviť a vyskúšať ich kávu.

Chorvátsko

Hovorí sa, že v Chorvátsku je tá najlepšia zmrzlina na svete a určite sa oplatí ochutnať ju. Niektoré obchody tam predávajú kopček zmrzliny za 6 kún, teda 94 centov.

Maďarsko

Nájsť parkovacie miesto, ktoré nestojí majland, môže byť na mnohých miestach ťažké, ale v Budapešti je možné zaparkovať svoje auto až na 4 hodiny bez toho, aby vaša peňaženka zaplakala.

Singapur

V Singapure viete nájsť mnoho verejných kúpalísk, za ktoré zaplatíte túto naozaj nízku sumu. Na Slovensku nepredstaviteľné.

Švajčiarsko

Švajčiarsko rozhodne nie je krajina známa nízkymi cenami, ale je dobre vedieť, že s iba 1 dolárom neumriete od smädu. Za 1 dolár si totiž viete zaobstarať 1,5 litra kvalitnej minerálky alebo vody.

Brazília

Ak sa vám nechce prechádzať po krajine s batohom, nájdite si najbližšiu skrinku na autobusovej stanici, kde si môžete počas dňa uložiť svoje veci. 

Thajsko

Na cestách je vždy dobré mať predplatenú kartu do mobilu na volania. A v Thajsku je táto možnosť celkom lacná. V prípade núdze alebo ak sa vám cnie po domove, tak za 1 dolár môžete zatelefonovať domov a pokojne sa rozprávať po dobu 16 minút.

 

 

 

Zdroj

Foto: Brightside

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.