Rakovina je strašná choroba, ktorá nám berie známych, priateľov, rodičov či rôznych iných členov rodiny. Len ťažko sa proti nej bojuje a ešte stále nie je zdravotníctvo na takej úrovni, aby dokázalo proti niektorým druhom rakoviny vôbec bojovať. Ale istá žena sa rozhodla, že pacientom pomôže inak. Založila charitu a podľa nej môže aj malý list výrazne podporiť všetkých, ktorí proti tejto zákernej chorobe bojujú. Girls Love Mail je nezisková organizácia, ktorá žiada cudzincov, aby písali listy plné lásky a povzbudenia pre pacientky s rakovinou prsníka. 

 fotografia
Photo by Nietjuh

Charita začala svoje pôsobenie v auguste 2011 a po celom svete bolo vďaka nej odoslaných už viac ako 125 000 takýchto listov. A vek tých, ktorí ich písali sa pohyboval od tínedžerkých ročníkov až po 90-ročných ľudí z USA, Kanady, Japonska, Nemecka, Kórei, Brazílie, Veľkej Británii, Írska, Austrálii, Malty či Holandska. A verte, že príjemcovia týchto riadkov sa z toho veľmi tešia. 

 

„Dostala som správu od úplného cudzinca a bola taká silná,“ povedala jedna pacientka. „Ten list mám na nočnom stolíku a čítam ho každú noc pred spaním, aby som znovu nabrala potrebnú silu. Som prekvapená, aký láskavý dokáže byť tento svet.“

Zakladateľka Girls Love Mail, Gina Mulliganová, hovorí, že s myšlienkou založiť charitu prišla potom, ako jej diagnostikovali rakovinu prsníka v roku 2009. V tom čase pracovala na vlastnom románe. Neskôr začala dostávať stovky ručne písaných želaní a pohľadníc. „Listy boli všade okolo mňa a ja som si uvedomila, že sú vlastne vzácnym darom a majú silu liečiť,“ povedala Gina. A tak sa rozhodla založiť charitu s úmyslom povzbudiť aj ostatné ženy s touto chorobou takýmto jednoduchým spôsobom. Ročne totiž diagnostikujú rakovinu prsníka zhruba 250 000 ženám. 

Aj rôzne štúdie ukázali, že pozitívne vety môžu pomôcť pacientom lepšie zvládnuť ich chorobu. Listy totiž majú určitú silu a ani neviete, koľkým ľuďom by ste tým pomohli. Iba obyčajnými povzbudivými riadkami. Ak by ste sa chceli zapojiť do tejto misie, môžete tak urobiť na stránke Girls Love Mail, kde získate aj viac informácií.

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.