Yulin Dog Meat je udalosť, ktorá je mimoriadne kontroverzná. Ide totiž o chladnokrvné zabíjanie psov počas tohto festivalu v Číne, ktoré sú určené na mäso. Na celej akcii sa zabije 10 000 až 15 000 psov. Festival má dlhoročnú tradíciu, ktorá sa však prestáva páčiť aj miestnym.

Foto od Facebook

Organizovať sa začal ešte v roku 2010. Nikdy predtým neexistovala v tejto krajine podobná tradícia. Obyvateľom, ale aj organizáciám sa to však pomaly prestáva páčiť a petíciu na zrušenie tejto 10-dňovej udalosti podpísalo už 1,5 milióna ľudí! S týmto nápadom spočiatku prišli organizácie Humane Society a Care2. Riaditeľka prvej spomínanej, Claire Bass, uviedla, že je najvyšší čas zastaviť túto krutú tradíciu. “Obchod s mäsom je v Číne v prvom rade krutý a ľudia sa dopúšťajú kriminality. Je to znepokojujúci príklad neskutočne krutého obchodu zlodejov a predajcov psov, ktorí bežne tieto domáce zvieratá kradnú. Navyše, je to mäso, ktoré sa v Číne takmer vôbec nekonzumuje,” povedala Claire.

Petícia bola doručená na čínske veľvyslanectvo a získala podporu aj rôznych celebrít. Vedúci medzinárodného oddelenia – Paul Littlefair sa vyjadril, že hoci sa zákon v tejto problematike ešte meniť nechystajú, no stále pribúda odporcov bizarnej tradícii, takže dúfa, že čoskoro to prinúti zákonodarcov konať. Začiatkom tohto mesiaca ešte pred začatím festivalu sa ale podarilo aktivistom zachrániť približne 62 zvierat, a to priamo pred istou smrťou.

Zdroj

Zanechať komentár

avatar
  Subscribe  
Upozorniť