Žena bez kabelky? To akoby bola ryba bez vody. Odkedy prišli kabelky na tento svet, stali sa každodennou súčasťou nežného pohlavia. Nosíme v nich veľakrát ukrytý celý svoj život a máme vďaka nim všetko po ruke. A čo sa týka kabelkového počtu, určite ich máme vo svojej skrini hneď niekoľko, možno povedať, na každú príležitosť jednu. Módnym hitom sú jednoznačne spoločenské kabelky alebo kabelky do ruky, po ktorých siahneme vždy, keď sa chystáme do akejkoľvek spoločnosti, napríklad na divadelné predstavenie, vernisáž či koncert.

 

 

Vyberáme dámsku kabelku

 

Existuje viacero kritérií, ktoré nám pomáhajú pri výbere dámskych kabeliek. Väčšinou sa podľa nich riadime a možno si to ani neuvedomujeme. V prvom rade si kladieme otázku, na akú príležitosť a kam budeme kabelku nosiť. Druhým faktorom spravidla býva veľkosť dámskej kabelky, podľa toho, čo v nej chceme nosiť. A ako sa my, ženy, poznáme, do kabelky dávame všetko potrebné a rozhodne nie je toho málo.

Ďalšia vec, ktorá ovplyvňuje náš výber, je, či sme športový typ, alebo uprednostňujeme eleganciu, pretože dámske kabelky sa dokážu prispôsobiť aj tomuto faktu. Dámska kabelka a jej majiteľka musia jednoducho ladiť. A ak vsadíme na tú správnu, niekedy môže ísť o lásku na celý život.

Ak sa chystáte do spoločnosti, v ktorej platí určitá spoločenská etiketa, rozhodne siahnite po tej správnej kabelke do ruky. Pre všetky pravé dámy sú tie pravé. Postačí vám v nich mať len pár drobností, tie najnutnejšie veci, ktoré potrebujete mať momentálne pri sebe. Všeobecne platí, že do kabelky do ruky by sa mali vojsť mobil, rúž, kľúče či kreditka. A čo viac by nám v tej chvíli malo chýbať? Všetko podstatné budeme mať v kabelke do ruky.

 

Malá, ale veľmi dôležitá

 

Nielen bez kabelky, ale ani bez peňaženky nedokážeme fungovať. Nosíme v nej peniaze, karty, niektorí z nás aj doklady či dôležité dokumenty. Hoci ide o doplnok, ktorý býva ukrytý v našich kabelkách, ale aj výberu by sme mali venovať dostatočnú pozornosť. Peňaženka by mala totiž vyhovovať našim potrebám a spĺňať naše nároky na ňu.

Čo by sme mali teda zohľadniť pri výbere peňaženky? Rozhodne jej materiál, prevedenie, veľkosť, zapínanie a v neposlednom rade aj farbu a motív. Čo sa týka materiálu peňaženky, veľmi štýlovými sú peňaženky z kože alebo koženky, ktoré sa hodia na každú príležitosť. Môžeme siahnuť aj po textilnej peňaženke, tá sa ale ako doplnok nehodí do každej spoločnosti. Nikdy však nezaškodí mať jednu po ruke.

Dôležitým prvkom pri výbere dámskej peňaženky je jej veľkosť. Skôr, než sa rozhodnete pre konkrétnu veľkosť, treba mať vopred jasno v tom, čo všetko chceme v peňaženke nosiť, koľko priehradiek budeme potrebovať a samozrejme, aj štýl zohráva podstatnú úlohu. Niektorým ženám vyhovujú väčšie peňaženky, pretože v nich majú všetko potrebné na jednom mieste, iné zasa dávajú prednosť menším peňaženkám, ktoré hravo vojdú aj do kabelky menších rozmerov.

Zapínanie dámskych peňaženiek môže byť tiež kľúčovým momentom, pretože existujú dva typy zapínania: na zipsna patent. Jednoznačne tým bezpečnejším typom je peňaženka na zips, máme väčšiu istotu, že nám mince ani nič dôležité z peňaženky nevypadne.

Nezabúdajme ani na farbu či motív peňaženky, mali by sme farbu prispôsobiť oblečeniu a farbe kabelky. A nebojme sa experimentovať ani s motívom peňaženky, vyskúšajme napríklad jemné prúžky alebo bodky, či motív kvetov. Rozhodne budeme štýlové vďaka elegantnej a zaujímavej dámskej peňaženke, ktorá je nielen praktickým, ale aj veľmi estetickým módnym doplnkom.

Zdroj obrázku: Momemoment / Shutterstock.com

Avatar
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.