Áno, je ťažké uveriť tomu, že obchod Victoria’s Secret bol pôvodne určený pre mužov. Odhliadnuc od tohto prípadu, existuje množstvo produktov určených pre dámy, ktoré môžu pokojne používať aj páni a naopak. Dnes sa však pozrieme na dámske produkty a miesta pôvodne určené pre pánov.

1. Jednorazové vložky

S týmto produktom prišiel Benjamin Franklin. Ich hlavnou úlohou bolo zastaviť krvácanie ranených vojakov, no neskôr ich začali používať sestričky počas menštruácie, pretože boli jednoduché na použitie a mali dobrú absorpčnú schopnosť.

2. Podpätky

História podpätkov siaha až do Perzie v 15. storočí. Pôvodne ich používali vojaci, aby mali stabilnejšiu nohu v konskom sedle. Neskôr ich priniesli perzskí migranti do Európy, kde ich začali nosiť aristokrati, aby vyzerali byť vyšší.

3. Crop top

Dnes mimoriadne obľúbený kúsok bol takisto pôvodne určený pre mužov – kulturisti si zvykli strihať spodok trička, aby aspoň nejakým spôsobom spĺňali pravidlá obliekania v posilňovni (nebolo dovolené cvičiť bez trička).

4. Tangá

Kedysi boli súčasťou mužskej spodnej bielizne, no neskôr, začiatkom 19. storočia, ich začali používať aj ženy v afrických kmeňoch.

5. Kabelka

Prvotne slúžila ako malá taška na peniaze. Bol to naozaj funkčný produkt, preto sa medzi mužmi tešil obľube. Časom ich však začali ženy využívať na prevážanie rôznorodých vecí, a tak sa stali súčasťou dámskej módy.

6. Pančuchy

Silonky a pančuchy kedysi obliekali výlučne muži – a to na jazdu na koni.

7. Predajne Victoria’s Secret

Kedysi žil muž menom Raymond, ktorý sa pri kupovaní spodnej bielizne pre jeho manželku cítil veľmi nepríjemne. Tento malý výlet ho inšpiroval natoľko, že založil miesto, kde mohli muži s pokojom a bez akýchkoľvek nepríjemných pocitov nakupovať spodnú bielizeň pre svoje partnerky.

Zdroj

Foto: Brightside

Ivana Božiková
Zdravím, volám sa Ivana a študujem filológiu v Banskej Bystrici. Rada čítam, píšem, zisťujem a vymýšľam, cestujem, spoznávam, smejem sa a nepohrdnem ani dobrým jedlom. Teší ma!

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.