debata

V roku 2015 sa odohrala debatná súťaž, ktorá zrejme nemá len tak obdoby. Na jednej strane boli traja top študenti z jednej z najlepších Ivy League univerzít v Amerike (Harvard) a na druhej strane stáli traj väzni z väzenia s maximálnou ostrahou v New Yorku.

Väzni Carl Snyder, Dyjuan Tatro a Carlos Polanco mali debatovať na tému, či by školy mali mať môžnosť odmietnuť deti ilegálnych prisťahovalcov. Porotcovia boli ich argumentami ohromení a súťaž vyhrali. Väzni, ktorí tento tím tvorili boli súčasťou debatného programu vo väzení a už za sebou mali niekoľko úspechov. Dokonca aj ich súperi potvrdili, že boli ohromení ich schopnosťou argumentovať.

zdroj

Avatar
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.