Namiesto zdvíhania vlajky na stožiar vymysleli Švajčiari iný spôsob ako vzdať hold ostatným štátom sveta, ktorí bojujú proti COVID-19. Nedávno jedna švajčiarska dedinka zabezpečila, aby premietali svetové vlajky na jednej z ich najslávnejších a najvyšších hôr v Alpách.

, Dedinka Zermatt každý večer vysvecuje svoju najvyššiu horu Matterhorn vlajkami štátov, čím prejavujú svoju solidaritu
Foto od Facebook

Svetová umelkyňa Gerry Hofstetter bola poverená osvetľovaním slávnej hory Matterhorn v Zermatte, aby tým Švajčiari prejavili solidaritu krajinám, ktoré sú najviac zasiahnuté novým koronavírusom. Zaužívali taký trend, že od 24. marca zobrazuje Matterhorn každú jednu noc vlajku štátov, a to Francúzska, USA, Indie, Japonska, Nemecka, Veľkej Británie, Portugalska, Španielska a mnohých ďalších krajín. Niekedy naň nasvietia silný odkaz. “Prostredníctvom tejto projekcie chce dať dedina Zermatt ľuďom znamenie nádeje a solidarity v týchto ťažkých časoch. Obec preukazuje solidaritu všetkým ľuďom, ktorí v súčasnosti trpia a je vďačná všetkým, ktorí pomáhajú prekonať krízu,” píše sa na webovej stránke cestovného ruchu Zermatt Matterhorn.

Američania boli týmto gestom obzvlášť dotknutí, pretože webová stránka Zermatt zverejnila fotografiu prednej strany hory s nápisom: “V súčasnej situácii je USA najviac postihnutou krajinou, pretože je tam najvyšší počet potvrdených prípadov na Covid-19 na svete. Naše myšlienky sú v tejto bezprecedentnej dobe so všetkými Američanmi. Nech vám toto posolstvo sprostredkuje našu solidaritu a dá vám nádej a silu. Tešíme sa na ďalšie stretnutie na úpätí Matterhornu. Sme v tom všetci spolu.” Je to naozaj krásne gesto od tejto dedinky.

 

 

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.