Ľudia sa delia len na dva typy, a to na tých, ktorí sú spokojní so životom v meste a tých, ktorí milujú život na dedine. Napriek tomu stále existuje množstvo ľudí snívajúcich o pokojnom bývaní na vidieku, ktorí však nemajú možnosti zrealizovať ho. Krásny taliansky región však dáva ľuďom obrovskú šancu. 

A čo viac, orgány v Kalábrii, ktorá leží v južnom Taliansku sa rozhodli ponúknuť 28 000€ ľuďom, ktorí budú ochotní presťahovať sa do niektorej z dedín ležiacej v tomto regióne. Podobne ako aj predchádzajúce ponuky z Talianska, aj táto bola vytvorená hlavne preto, že región sa veľmi rýchlo vyľudňuje. 

Dediny, ktoré sú zapojené do programu majú menej ako 2 000 obyvateľov. Miestna samospráva bude vyplácať ľuďom peniaze každý mesiac v prípade, že tam začnú vlastné podnikanie alebo sa zamestnajú v oblasti. Podľa CNN sú tieto dedinky nádherné a len ťažko nájsť malebnejšie miesta. Ponúkajú výhľady na hory alebo zelenú krajinu a vzduch je tam svieži, niekde morský.

Foto od Wikimedia

Starosta jednej z dediny zapojenej do ponuky povedal toto: „Chceme, aby to bol úspešný experiment sociálneho začlenenia. Cieľom je prilákať ľudí, ktorí oživia región, budú si užívať krásne prostredie a zaľudnia nevyužívané lokality. Neistý cestovný ruch a domy za jedno euro nie sú najlepšími spôsobmi ako vylepšiť juh Talianska, preto ponúkame viac.“ Čo sa týka podmienok, ktoré musí uchádzač spĺňať, tak sú iba tieto 2 – musí mať menej ako 40 rokov a musí byť ochotný presťahovať sa do 90 dni od prijatia do programu. 

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.