Vianoce sú už o pár týždňov a všetci sa snažia čo najkrajšie si vyzdobiť svoje príbytky. Takmer všetky deti sa nevedia dočkať rozbaľovania darčekov a tie škótske nielen na to. Deti zo škótskeho Newburghu majú totižto ešte niečo, na čo sa tešia. Namiesto toho, aby mesto utrácalo peniaze na neoriginálne ozdoby sa rozhodlo, že ich navrhnú deti z miestnej školy.

Táto pekná tradícia vznikla v roku 2002 a rýchlo si získala srdcia tamojších občanov. Nikto iný však o tomto počine nevedel, preto sa o to Poppy McKenzie Smith rozhodla podeliť na sociálnych sieťach.

Hneď ako fotku uverejnila na Twitteri, zdieľalo ju 30 tisíc ľudí a páči sa vyše 156 tisíc ľuďom! Smith povedala, že najlepšie na celých sviatkoch sú práve tieto dekorácie.

Každý rok študenti kreslia nové návrhy, škola ich vyzbiera a odovzdá do rúk tým, ktorí majú za úlohu vyzdobiť mesto. Oni niekoľko kresieb vyberú a spravia z nich reálne ozdoby. Dokonca každoročne vyhlasujú spomedzi študentov aj víťaza, ktorého ozdoba sa použije niekoľko rokov za sebou.

Zdroj

Foto: AwesomeInventions

Ivana Božiková
Zdravím, volám sa Ivana a študujem filológiu v Banskej Bystrici. Rada čítam, píšem, zisťujem a vymýšľam, cestujem, spoznávam, smejem sa a nepohrdnem ani dobrým jedlom. Teší ma!

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.