Evgeny Dubovik sa narodil v ruskej dedine Belaya Berezka, ktorá sa nachádza v regióne Bryansk. Narodil sa do rodiny stolára, pričom jeho predkovia pracovali s drevom a nešlo len o otca či deda, ale o celé generácie. Napríklad jeho dedo staval lode, pradedo zas mlyny či kostoly atď.

Teraz je už ale všetko iné, keďže budovy sú postavené zväčša z betónu a tehál a lode zas viac z kovu ako dreva. To však neznamená, že spracovanie dreva stratilo svoj význam. Evgeny v súčasnosti využíva drevo na vyrezávanie neuveriteľných obrazov a rôznych iných diel, teda vybral sa umeleckou cestou. S drevárskymi nástrojmi sa prvýkrát zoznámil už ako 6-ročný a už v mladom veku vedel, čím sa v dospelosti stane. Jeho špecializáciou sú rôzne diela, ktoré v sebe majú obrovské množstvo detailov a ide najmä o krajiny, zátišia, ľudí, geometrické tvary, no z dreva dokáže vytvoriť v podstate čokoľvek. 

A teraz si už len užite diela tohto mladého majstra:

 

 

 

Zdroj

Foto: Boredpanda

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.