hitler fotografia
Foto od WWIIHITLERTHIRDREICHHISTORY

Hessy Taft – ako detská modelka, bola vybraná Nacistickou stranou pre plagát s fotografiou ideálneho árijca, avšak propagandistická skupina Jozefa Goebbelsa nikdy neprišla na to, že bola v skutočnosti židovka.

Keď mala Hessy Taft 6 mesiacov, bola vybraná ako dieťa na nacistický plagát. Fotograf si ju zvolil ako dieťa s najideálnejšími árijskými črtami a použil ju v propagande politickej strany. Čo však nacisti nevedeli bolo, že toto dieťa malo židovský pôvod.

“Dnes sa na tom môžem akurát tak zasmiať,” vraví 80 ročná profesorka Hessy Taft na rozhovore s jedným nemenovaným nemeckým časopisom. “Ale ak by nacisti prišli na to, kto som bola, už by som dnes pravdepodobne nebola nažive.”

Profesorka Taft bola nedávno na prezentácií spomienok na holokaust v Izraeli, kde prezentovala svoju fotografiu z nacistického časopisu a vyrozprávala svoj príbeh o tom, ako sa nechcene stala detskou hviezdou Tretej Ríše.

Jej rodičia, Jacob and Pauline Levinsonovci boli obaja talentovanými a známymi spevákmi. V snahe pokročiť vo svojej speváckej kariére, sa spoločne v roku 1928 presťahovali z Lotyšska do Berlína, kde na nich bohužiaľ čakal len tvrdý úder osudu v podobe nacistov dostávajúcich sa k moci.

Otec Jacob prišiel vďaka vtedajšej politickej situácii v krajine o prácu v miestnej opere len vďaka jeho židovstvu. Rodine sa však následne podarilo ujsť a presťahovať sa do Paríža.

ZDROJ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.