Hlavne pri nežnejšom pohlaví sa zvykne hovoriť o „skorej puberte“ avšak v roku 2007 sa páru v Južnej Alabame narodil syn, ktorý už v šiestich mesiacoch vykazoval fyzické príznaky neskoršieho pubertálneho vývinu .

baby photo
Foto: Pixabay

Možno vám to znie ako z podpriemernej americkej komédie ale fakt, že dieťa v tak mladom veku malo ochlpenú intímnu časť tela, ktorá bola navyše nadrozmerná vzbudil záujem lekárov.  Mohlo to totiž znamenať, že dieťa má poškodený nervový systém alebo hypotalamus .

Ďalší výskum dieťaťa však nenaznačoval žiadnu z týchto variant. Dieťa sa dalo považovať za zdravé.  V univerzitnom laboratóriu sa však prišlo k pozoruhodným výsledkom ohľadom testosterónu. Len 16 mesačné dieťa ho  malo nadprirodzene vysoké.

Vcelku komické rozlúštenie záhady.

Akoby prípad nebol sám o sebe celkom úsmevný ešte vtipnejší je jeho záver. Zistilo sa totiž, že otec dieťaťa trpel depresiami a tým pádom aj nízkym libidom. Z tohto dôvodu mu jeho lekár predpísal gél na zvyšovanie testosterónu v tele. Gél si mál nanášať  2x denne na ramená, chrbát a hruď .

Kedže „extra obdarený“ synček spával s rodičmi v posteli a často sa obtieral o oteckovu hruď, dostal sa do priameho kontaktu s gélom na zvýšenie testosterónu, čo  z neho urobilo „muža“ ešte oveľa skôr ako stihol rozprávať.

zdroj

 

Avatar
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.