Napriek tomu, že má iba jeden mesiac, malá Molly Gibson z Tennessee sa už zapísala do histórie. Narodila sa z najdlhšie zmrazeného embrya vôbec. Dievčatko sa mohlo narodiť už pred rokmi, ale jej embryo bolo zmrazené v októbri 1992 a tak to bolo až donedávna. Adoptovali si ho napokon rodičia Tina a Ben. 

Foto od Facebook

Tine a Benovi nie sú cudzie pôrody malých rekordmanov, pretože práve ich staršia dcéra Emma držala tento rekord ešte predtým ako prišla na svet Molly. Emma sa narodila v novembri 2017, 24 rokov po zmrazení jej embrya. Rodičom poskytlo embryá Národné centrum pre darovanie embryí založené neziskovou organizáciou v Knoxville. O životaschopnosti starších embryí sa pred tým, ako sa Emma a Molly narodili, vedelo len málo. Tina sa tak najskôr pochopiteľne obávala, že vek embrya zníži jej šance na úspešné otehotnenie.

Foto od Facebook

Dr. Jeffrey Keena, prezident a riaditeľ centra, však vtedy ubezpečil budúcu mamičku, že vek neovplyvní výsledok. Doktor poznamenal, že obe mladé dievčatá sú dôkazom toho, že embryá by sa nemali vyhadzovať len preto, že sú „staré“. Matka pre CNN povedala, že spolu s manželom dlho bojovala s neplodnosťou. Po narodení Molly priznala, že je stále v šoku, že je matkou dvoch detí. „Každý jeden deň sa s manželom o tom rozprávame. Vždy sa on mňa alebo ja jeho opýtam, či verí tomu, že sme rodičmi dvoch krásnych detí. Sme veľmi šťastní,“ povedala hrdá matka.

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.