Spoločnosť Disney World oznámila a aj realizuje konkrétne kroky v snahe o inkluzívnejšiu spoločnosť. Najnovšia sa totiž rozhodla zmeniť svoju veľkolepú ohňostrojovú šou. Záznam, ktorý víta návštevníkov pred ohňostrojovou akciou známou ako Magic Kingdom už znie inak.

Samotný ohňostroj síce nebude mať žiadne viditeľné zmeny, ale pôjde o zvukové zmeny. Doteraz sa z reproduktorov ozývalo: „Dámy a páni, chlapci a dievčatá“. Po novom to bude veta: „Dobrý večer, snílci všetkých vekových skupín!“ Niektorí túto zmenu ocenili, no našli sa samozrejme aj takí, ktorí boli proti. 

Predstavitelia parku sa vyjadrili, že ide len o jednu z mnohých snáh spoločnosti o inkluzívnejší prístup. Nedávno tiež zmenili atrakciu Splash Mountain, ktorá hrala takzvanú pesničku juhu, ktorá je všeobecne považovaná za rasistickú. Ďalej sa zaviazali odstrániť urážlivé zobrazenia v Jungle Cruise, ktoré negatívnym spôsobom vykresľujú domorodých obyvateľov. 

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.