Dizajnér menom Phil Ross sa rozhodol vyrobiť tehly z húb. Tento vynález má už dokonca aj patentovaný a údajne sú takéto tehly mimoriadne pevné. Chlapík predstavil svoje výstavné dielo s názvom „Mycotecture“ a ide o oblúk, ktorý je postavený z týchto tehál.

Foto od Facebook

Phil používa na výrobu tehál mycélium, ktoré rastie naozaj rýchlo a je neuveriteľne odolné, vodotesné, netoxické, ohňovzdorné a tiež biologicky odbúrateľné. Chlapík pestuje mycélium vo vreciach s pilinami, potom ho vysuší a nareže. Huby vytvoria vo vreciach celulózu, ktorá sa zmení na chitín, teda rovnaké vlákno, z akého sú vyrobené exoskeletony hmyzu.

Foto od Facebook

Niektorí dokonca tvrdia, že tieto tehly sú silnejšie ako betón. Iní si zas myslia, že tieto tehly by pokojne mohli nahradiť všetky druhy stavebných materiálov, ktoré sú vytvorené z plastového polyméru. Najbližším plánom samotného Phila je postaviť dom z hubových tehál a dokázať tak, že ide o plnohodnotný stavebný materiál. 

 

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.