Jeden z najväčších vojnových zločincov histórie sa narodil 20. apríla 1889 do rodiny rakúskeho colného úradníka. Otec bol alkoholik, ktorý sa nakoniec upil k smrti a malého Adolfa spolu s jeho matkou bil, dokonca týral. Svoju matku Adolf miloval. Keď neskôr zomrela na rakovinu prsníka, začal z jej smrti obviňovať lekára Dr. Blocha, ktorý bol Žid.

Adolf Hitler photo
Zdroj: Flickr

V škole bol nadaný a mal aj údajne vysoké IQ. Mal však kázeňské problémy a nedokázal systematicky pracovať, takže maturitu nakoniec nezískal. Po smrti rodičov sa nezamestnaný a bez domova potuloval po Viedni. V tejto dobe si mal sformovať svoje nacionalistické, rasistické a antisemitské názory. V roku 1913 sa presunul do Mníchova a dobrovoľne narukoval do nemeckej armády. Počas Prvej svetovej vojny bol ranený a vyznamenaný Vojnovým krížom.

Obdobie prvej svetovej vojny považoval za najkrásnejšie obdobie svojho života. Paradoxne v tej dobe, v roku 1918, mohol britský vojak Henry Tandey zachrániť budúcich 60 milónov Hitlerových obetí. Vo francúzskych zákopoch na neho mieril, ale zľutoval s a nechal bezbranného a raneného nemeckého desiatnika nažive.

Adolf Hitler photo
Zdroj: Flickr

Po vojne bol Adolf Hitler zdrtený nemeckou kapituláciou a v roku 1919 vstúpil do nacionalistickej strany – Nemecká robotnícka strana (DAP). Skoro na to sa prepracoval k vedeniu, keď do strany vďaka svojej charizme a rečníckym schopnostiam prilákal nových členov. V roku 1923 strana zmenila názov a stáva sa z nej Národní socialistická nemecká robotnícka strana (NSDAP).

Adolf Hitler photo
Zdroj: Flickr

Vplyvom hospodárskej krízy a vďaka jeho rečníckym schopnostiam NSDAP výrazne posilnila a stala sa z nej jedna z najsilnejších strán v Nemecku. Hitler sa teda rozhodol kandidovať na vtedy práve uvoľnené miesto prezidenta a vďaka tajnej podpore významných sponzorov mohol rozbehnúť obrovskú kampaň. Nakoniec skončil Hitler druhý a vyhral Hindenburg. Ten však pod spoločenským tlakom z fukncie odstúpil a menoval Hitlera ríšskym kancelárom.

Už tri mesiace po menovaní kancelárom sa otvoril prvý koncentračný tábor v Dachau, kde posielal svojej odporcov. V roku 1935 vznikli tzv. Norimberské zákony, ktoré tvrdo šikanovali Židov a boli základom holokaustu.

Zdroj 1 Zdroj 2

Martin Valenta
Čaute, moje meno je Martin a som mladý veselý človek, ktorý svoj voľný čas venuje svojmu psovi, priateľom, pohybu, samovzdelávaniu a písaniu článkov - poslednú aktivitu si môžete skontrolovať predsa aj sami.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.