Jeden z najväčších vojnových zločincov histórie sa narodil 20. apríla 1889 do rodiny rakúskeho colného úradníka. Otec bol alkoholik, ktorý sa nakoniec upil k smrti a malého Adolfa spolu s jeho matkou bil, dokonca týral. Svoju matku Adolf miloval. Keď neskôr zomrela na rakovinu prsníka, začal z jej smrti obviňovať lekára Dr. Blocha, ktorý bol Žid.

Adolf Hitler photo
Zdroj: Flickr

V škole bol nadaný a mal aj údajne vysoké IQ. Mal však kázeňské problémy a nedokázal systematicky pracovať, takže maturitu nakoniec nezískal. Po smrti rodičov sa nezamestnaný a bez domova potuloval po Viedni. V tejto dobe si mal sformovať svoje nacionalistické, rasistické a antisemitské názory. V roku 1913 sa presunul do Mníchova a dobrovoľne narukoval do nemeckej armády. Počas Prvej svetovej vojny bol ranený a vyznamenaný Vojnovým krížom.

Obdobie prvej svetovej vojny považoval za najkrásnejšie obdobie svojho života. Paradoxne v tej dobe, v roku 1918, mohol britský vojak Henry Tandey zachrániť budúcich 60 milónov Hitlerových obetí. Vo francúzskych zákopoch na neho mieril, ale zľutoval s a nechal bezbranného a raneného nemeckého desiatnika nažive.

Adolf Hitler photo
Zdroj: Flickr

Po vojne bol Adolf Hitler zdrtený nemeckou kapituláciou a v roku 1919 vstúpil do nacionalistickej strany – Nemecká robotnícka strana (DAP). Skoro na to sa prepracoval k vedeniu, keď do strany vďaka svojej charizme a rečníckym schopnostiam prilákal nových členov. V roku 1923 strana zmenila názov a stáva sa z nej Národní socialistická nemecká robotnícka strana (NSDAP).

Adolf Hitler photo
Zdroj: Flickr

Vplyvom hospodárskej krízy a vďaka jeho rečníckym schopnostiam NSDAP výrazne posilnila a stala sa z nej jedna z najsilnejších strán v Nemecku. Hitler sa teda rozhodol kandidovať na vtedy práve uvoľnené miesto prezidenta a vďaka tajnej podpore významných sponzorov mohol rozbehnúť obrovskú kampaň. Nakoniec skončil Hitler druhý a vyhral Hindenburg. Ten však pod spoločenským tlakom z fukncie odstúpil a menoval Hitlera ríšskym kancelárom.

Už tri mesiace po menovaní kancelárom sa otvoril prvý koncentračný tábor v Dachau, kde posielal svojej odporcov. V roku 1935 vznikli tzv. Norimberské zákony, ktoré tvrdo šikanovali Židov a boli základom holokaustu.

Zdroj 1 Zdroj 2

Martin Valenta
Čaute, moje meno je Martin a som mladý veselý človek pracujúci na marketingovom oddelení v továrni na teplovzdušné balóny (bez srandy). Čo sa týka môjho voľného času, venujem ho svojmu psovi, priateľom, pohybu, samovzdelávaniu a písaniu článkov - poslednú aktivitu si môžete skontrolovať dokonca aj na vlastné oči.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.