Seriál Priatelia, ktorý kritici spočiatku pohŕdavo označili za bezobsažný, nemastný a neslaný, si vďaka šestici sympatických hrdinov a vtipnými dialógmi získal srdcia stámiliónov fanúšikov na celom svete. Priatelia Joey, Ross, Rachel, Chandler, Monica a Phoebe, ovplyvnili celú generáciu a naposledy sa rozlúčili 6. mája 2004.

Zdraj: Flickr

Posledný hodinový diel Priateľov bol podľa niektorých kritikov najdlhšie očakávaným televíznym programom. Za reklamu v poslednej epizóde televízna stanica NBC zinkasovala rekordné dva milióny dolárov za 30 sekúnd vysielacieho času. Obsah posledného dielu bol tiež najprísnejšie stráženým tajomstvom.

Posledný diel, ktorý sa vysielal aj na obrovskej obrazovke na newyorskom námestí Times Square, nemohol však svojou úrovňou naplniť všetky očakávania. Dokonca sa podľa agentúry AP k tomu ani nepriblížil. Splniť úlohu uzavrieť všetko otvorené dotiahli autori dokonca bez prekvapení a premetov.

 

Veľké finále – The Last One

Ross a Rachel sa predsa len dali dokopy, Monika a Chandler sa dočkali dvojčat a Joey a Phoebe sa budú pretĺkať životom bez Priateľov. A všetkých šesť si dalo poslednú kávu vo svojej obľúbenej manhattanskej kaviarni.

Zdroj: Wikimedia

Rachel, ktorú hrá Jennifer Anistonová, sa na poslednú chvíľu rozhodla zostať v New Yorku s Rossom (Davidom Schwimmerom) a neprijať lákavú pracovnú ponuku v Paríži. Prerušovaná romanca medzi Rachel a Rossom bola prakticky od začiatku jedno z ingrediencií seriálu Priatelia.

Jeho posledný diel tiež uzavrel príbeh ďalšej dvojice – Moniky (Courteney Coxová Arquettová) a Chandlera (Matthew Perry), ktorí síce nemôžu mať deti, ale náhradná matka im v poslednej časti porodila hneď dvojčatá.

Phoebe (Lisa Kudrowová) sa vydala – mimo okruh Priateľov – už pred koncom seriálu a Joey (Matt LeBlanc) zamieril za hereckým šťastím do Kalifornie. LeBlanc bude skutočne od jesene hrať v seriáli Joey nadväzujúcom na Priateľov.

Vo finále potom sťahovacia služba odpratáva Monikin byt, pretože ona a Chandler a čerstvo narodené dvojčatá smerujú ku konvenčnejšiemu osudu – domu na predmestí.

Počas emotívneho finále potom šesť priateľov odkladá jeden po druhom na kuchynský pult kľúče od bytu a potom zamieria do kaviarne Central Perk na poslednú kávu.

Zdroj: Wikimedia

Zdroj 1 Zdroj 2 Zdroj 3

Martin Valenta
Čaute, moje meno je Martin a som mladý veselý človek, ktorý svoj voľný čas venuje svojmu psovi, priateľom, pohybu, samovzdelávaniu a písaniu článkov - poslednú aktivitu si môžete skontrolovať predsa aj sami.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.