Toto sú veľmi pozitívne správy na dnes. Život v provincii Chu-pej sa postupne vracia do normálu, pretože provinciu už oslobodili z karantény. Samotné epicentrum nákazy, mesto Wu-chan sa toho dočká čoskoro, presnejšie sa počíta s 8. aprílom.

, Do čínskej provincie Chu-pej sa pomaly, ale isto vracia život. Čoskoro zrušia karanténu aj vo Wu-chane
Foto od Wikimedia

Provincia bola v núdzovom stave, teda v karanténe celé dva mesiace. V izolácii vo Wu-chane ľudia žijú už od 23. januára, pričom Chu-pej svojich obyvateľov izolovala od sveta len o pár dni neskôr. K tomuto rozhodnutiu došlo po tom, ako v provincii kleslo počet nakazených ľudí na takmer nulovú hodnotu päť dní po sebe. Na vrchole pandémie hlásili v tejto časti Číny každý deň tisíce nových infikovaných. Teraz je už však všetko inak a nemocnice, ktoré kedysi ubytovali drvivý počet pacientov, začínajú zatvárať kvôli minimálnemu počtu pacientov.

Podľa agentúry Associated Press sa aj zvyšná časť Číny pomaly otvára návštevníkom. Aj keď mnoho hlavných turistických atrakcií zostáva uzavretých, tak návštevníci sa už napr. môžu prejsť po častiach Veľkého čínskeho múru alebo vstúpiť do pekinskej zoo. V obidvoch prípadoch sú však čísla návštevníkov limitované. Niektoré reštaurácie sa znovu otvorili pod podmienkou, že zákazníci nebudú sedieť blízko seba. Reštaurácie tiež kontrolujú teploty u každého zákazníka predtým, ako do nich vstúpi. Otvorili už aj iné atrakcie, no všetko robia opatrne a postupne.

, Do čínskej provincie Chu-pej sa pomaly, ale isto vracia život. Čoskoro zrušia karanténu aj vo Wu-chane
Foto od Wikimedia

Mestá ako Peking a Šanghaj zaviedli povinnú 14-dňovú karanténu pre všetkých cestujúcich, ktorí sa vracajú zo zahraničia. Peking vyžaduje, aby sa každý, kto sa vráti z inej krajiny domov, otestoval na vírus. Život v Číne sa pomaly vracia do normálu, zatiaľ čo Európa je na tom ešte stále zle a čakajú nás ešte zrejme týždne, ktoré nebudú ľahké a ktorých základom je disciplína a zodpovednosť.

 

 

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.