Opäť raz tu máme veľmi výhodné ceny spiatočných leteniek do nádherného talianskeho mesta Miláno. Toto mesto snáď netreba nikomu zvlášť predstavovať, je to hotový skvost.

milano fotografia
Foto od IgorSaveliev

Zaobstarajte si spiatočné letenky do Milána za 9€ čím skôr, pretože takéto ponuky sa rýchlo míňajú! Poletíte však z Katovíc a leteckú prepravu vám zabezpečí spoločnosť Ryanair.

Termín:

Za takúto cenu môžete odletieť v termíne od 26.1. – 30.1.2019. Viac na stránke ryanair.

Batožina:

V prípade, že si zakúpite Priority & 2 Cabin Bags za 12€, tak si môžete so sebou zobrať na palubu 1 malú batožinu a 1 batožinu s hmotnosťou max. do 10 kg a rozmermi 55 cm x 40 cm x 20 cm. Alebo si k malej batožine, ktorá je v cene letenky, môžete dokúpiť podpalubnú batožinu do 10 kg za cenu 8€.

Pár skvelých miest v Miláne:

– Samozrejme, že nemôžete vynechať ikonickú gotickú pamiatku Milána – katedrálu Il Duomo di Milano. Niekomu pripomína cukrový hrad, inému rozprávkový palác, tak či onak, dozaista vás dostane.

– Medzi ďalšie pamiatky, ktoré by ste mali vidieť sú tiež Sforzovský hrad tróniaci na Piazza Sforzesco, ktorý pochádza už zo 14.storočia alebo Baziliku Sv. Lorenza pýšiacu sa starovekou knižnicou.

milano fotografia
Foto od angelocesare

– Okrem iného, je tam tiež množstvo galérii. A tie sú naozaj veľkolepé. Medzi tie najkrajšie nielen v Taliansku, ale aj v Európe patrí galéria Vittorio Emanuele II.

– Taliansko celkovo je známe kuchyňou, módou aj pamiatkami. A absolútne nezaostáva ani mesto Miláno. Fanúšikovia módy a drahých značiek určite neodídu s prázdnymi rukami, gurmáni a labužníci neodídu s prázdnym žalúdkom. Miláno je špička.

– Ak patríte medzi fanúšikov športu, zájdite napr. na štadión miestneho a jedného z najlepších futbalových klubov v Európe – AC Milano. V tomto meste si na svoje príde skrátka každý.

milano fotografia
Foto od dimitrisvetsikas1969

Ubytovanie:

Nenechajte nič na náhodu a zarezervujte si ubytovanie vopred na stránke booking alebo na airbnb.

Ďalšie tipy:

Ak plánujete dovolenku v Miláne alebo v jeho okolí, rozhodne si prečítajte nášho sprievodcu, ktorý vám môže pomôcť. Nájdete tam užitočné tipy a rady, ako sa najlepšie ubytovať, čo v Miláne vidieť, čo ochutnať alebo akú dopravu využiť. Toto a ešte viac sa dočítate na tomto odkaze.

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.